Věnujte pozornost zubům. Dokáží signalizovat, že ve vašem těle není něco v pořádku

Zdraví 22. února 2021 | 10:05 — Klára Sanders
Nesprávná zubní hygiena může mít fatální důsledky na celkové zdraví. Správnou péčí můžete naopak předejít mnoha problémům. Pečovat o zuby je nesmírně důležité nejen kvůli krásnému úsměvu. Péče o chrup má totiž vliv na to, jakými chorobami člověk onemocní. Například cukrovku nebo srdeční infarkt může zavinit bakterie z úst. Obyčejný zubní kaz tak nemusí skončit jen plombou nebo vytržením bolavého zubu.
Další 3 fotografie v galerii
Péče o chrup má vliv na to, jakými chorobami člověk onemocní / Pixabay

Jako vše v lidském těle i zuby mají své smysluplné poslání. Především nám pomáhají se zpracováním potravy. Možná vás to překvapí, ale chrup také odráží celkový zdravotní stav organismu.

Péčí o zuby můžete předejít mnoha problémům

Zdravotní stav zubů a dásní ovlivňuje choroby srdce, cév, cukrovku, plicní i revmatické nemoci. Při orální infekci dvakrát narůstá pravděpodobnost vzniku infarktu a u mozkové mrtvice je riziko dokonce třikrát vyšší. A nejen to. Prokázalo se, že problematické zuby mohou souviset s problémy slinivky, žaludku, zvyšují riziko předčasného porodu u budoucích maminek a ovlivňují tak zdraví novorozenců.

Zuby signalizují stav těla

Srdce: Lidé, kterým špatně vyrostly nebo se neproklubaly "zuby moudrosti", mají problémy s krevním tlakem nebo se potýkají s poruchami srdečního rytmu.

Plíce: Ten, kdo trpí chronickým kašlem či chrapotem a lékaři nezjistili žádné jiné příčiny těchto obtíží, například alergie nebo nachlazení, může mít problémy se zuby číslo čtyři a pět v dolní i horní čelisti a s jejich amalgámovou výplní.

Játra: Záněty nervů u horních i dolních špičáků mohou vést k onemocnění jater nebo žlučníku.

Střeva: Zácpy, průjem, nadýmání jsou nejen velmi nepříjemné, ale také bolestivé. Pokud jste už navštívili všechny lékaře a ti nepřišli na příčinu obtíží, měli byste navštívit i svého zubaře. Tyto problémy mohou souviset s horními i dolními stoličkami.

Žaludek: Pokud má člověk žaludeční problémy, trpí únavou a je pod psychickým tlakem, může začít trpět bolestmi stoliček (horní i dolní šestky a sedmičky).

Nos a dutiny: Opakované záněty nosních dutin mohou mít na svědomí provrtané zuby z dolní čelisti, které mají amalgámovou výplň. Z ní se totiž uvolňuje rtuť a ta způsobuje citlivým jedincům problémy. Pomoc je jednoduchá, nechat si plombu vyvrtat a nahradit ji jinou.

Uši: Se sluchem jsou spojené "zuby moudrosti". Opakující se bolesti uší, hučení nebo šelest v uších může mít souvislost s osmičkami. Právě ony se nejvíce kazí a jejich kazy mají vliv na tento lidský orgán.

Močový měchýř a ledviny: Záněty močového měchýře, bolesti ledvin a jejich oslabená činnost úzce souvisí s předními zuby (jedničky a dvojky nahoře i dole). Pokud jsou špatně rostlé, jsou položené velmi úzce u sebe nebo provrtané a mají opět amalgámovou výplň, bojujete se zdravotními problémy týkající se těchto orgánů.

Pohlavní orgány: Špatně rostlé přední zuby, provrtané a vyplněné amalgámovými plombami nebo bakterie v dásních stojí za impotencí, neplodností a klesající hladinou hormonů. Psali jsme také: Potraviny, které pomáhají při léčbě aftů

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu