Osobní návštěva lékaře je teď vysoce riziková. Stále více lidí volí konzultaci prostřednictvím mobilní aplikace

Zdraví 11. listopadu 2021 | 09:39 — Kateřina Kofroňová
I dříve se mohlo stát, že jste do čekárny usedli se zánětem nosohltanu a odcházeli jste s infekční angínou, ale v době, kdy pandemie covidu opět nabírá na otáčkách, je dlouhé čekání v lékárně mnohem rizikovější než před několika lety. Řešením může být aplikace, díky které můžete komunikovat s doktorem on-line z pohodlí domova.
Komunikace s lékařem na dálku je v této době bezpečnější cestou / Unsplash

Také se vám k doktorovi chce poslední dobou čím dál tím méně? Nejnovější výzkumy totiž ukazují, že onemocnět covid-19 můžete i přesto, že jste očkovaní. Návštěva lékaře a především sdílení prostoru s nemocnými lidmi tak může být pro všechny z nás velmi riziková.

A co takhle, kdybyste do ordinace vůbec nemuseli? Většinu podzimních viróz, nachlazení a jiných známých onemocnění lze totiž často konzultovat s doktorem i na dálku. Ptáte se jak? Pomocí jednoduché aplikace, kterých se objevuje čím dál tím více. Některé jsou placené, jiné seženete i zdarma.

A život je snazší

Ať už vyberete jakoukoliv z dostupných aplikací, můžete si být jisti, že vám to skutečně zjednoduší život a ušetří čas. Na doktory se můžete obracet s jakýmikoliv dotazy, které se týkají vašeho zdraví, můžete připojovat soubory, jako například snímky z rentgenu nebo lékařské zprávy. Konzultovat přitom můžete jak fyzické, tak duševní zdraví.

Skuteční odborníci

Většina lidí, kteří pociťují příznaky určité choroby, se nejdříve podívá na internet a snaží se dohledat si informace na vlastní pěst. Internet je ale čím dál tím plnější velkého množství dezinformací a skutečně hodnotnou informaci aby člověk pohledal. V prověřených aplikacích konzultují pouze lékaři, kteří jsou členy České lékařské komory nebo České stomatologické komory a další diplomovaní specialisté z ostatních oborů.

Bezpečné prostředí

Nemusíte se bát, že vaše důvěrné informace uniknou a bude s nimi naloženo proti vaší vůli. Přístup k informacím mají pouze lékaři, kteří s vámi problém konzultují, a dále zdravotnická zařízení, do kterých se přes aplikaci objednáváte. Celá konzultace navíc probíhá šifrovaně, aby ji nikdo nemohl zneužít. A je jedno, jestli s lékařem komunikujete prostřednictvím chatu nebo videohovoru.

Co aplikace nabízejí

Především okamžitou a profesionální konzultaci, na kterou byste za jiných okolností museli čekat v přeplněných čekárnách. Služba je navíc dostupná nepřetržitě, takže dostanete odpověď i v sedm hodin večer na Štědrý den. Celá komunikace je jen mezi vámi a lékařem a nabízí velmi diskrétní prostředí.

Řešení konkrétního problému

Aplikací většinou provádí virtuální sestra. Na základě jednoduchých otázek se dostanete až k problému, který vás trápí. Sestra od vás shromáždí veškeré potřebné informace a pomůže vám nejlépe formulovat váš skutečný problém. Snadno připojíte i všechny související lékařské zprávy a během několika málo hodin dostanete vyjádření od lékaře. Praktický lékař většinou odpoví ještě ten den, specialista vás kontaktuje do týdne.

Vysvětlení lékařských zpráv

Máte-li problém s lékařskou zprávou, kterou jste obdrželi nedávno od vašeho ošetřujícího lékaře, nebo jste se vrátili z nemocnice po operaci, v prostředí aplikace můžete konzultovat vše, čemu nerozumíte.

Objednání na vyšetření

Není ani problém svěřit virtuální sestře žádost o objednání ke specialistovi. Vše zařídí a obvolá za vás a objedná vás na termín dle vašich preferencí a co nejblíže místu vašeho bydliště. Dále jsme psali: Nepravidelná bolestivá menstruace je signálem, že s tělem není něco v pořádku. Důvodů může být hned několik.

Zdroj: mindinventory.comulekare.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za jakých podmínek a kam vyrazit?

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za...

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus...

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Zavřít reklamu