Nové ingredience, které se letos stanou hitem v péči o pleť

Krása 19. ledna 2022 | 10:16 Mirka Malá
V kosmetice jde v posledních letech všechno velmi rychle. Vždyť také stále toužíme po produktech, které nám vyhladí vrásky, zpevní pleť a zpomalí stárnutí. A některé nové ingredience tu skutečně jsou.
Další 1 fotografie v galerii
Skutečným hitem bude složka proti vráskám / Depositphotos

Letošní rok bude ve znamení hned několika důležitých ingrediencí, které odborníci doporučují zařadit do pravidelné péče o pleť. Tak které to jsou?

Slunečnicový olej

Pleťových olejů je už doslova nepřeberné množství, ale zdá se, že hydratační oleje nikdy nevyjdou z módy a slunečnicový olej si razí cestu do mnoha hydratačních přípravků a produktů proti stárnutí.

Je to z toho důvodu, že slunečnicový olej je nekomedogenní, takže neucpává póry a snadno a rychle se vstřebává do pokožky, zklidňuje a posiluje bariéru její vlhkosti. Navíc prakticky neexistují žádné přísady, se kterými by se nedal spárovat, takže slunečnicový olej je rázem skvělým doplňkem každé rutiny péče o pleť.

Tightenyl

Tato ingredience je opravdu horká novinka. Tightenyl je speciální bio-liftingová složka určená ke zlepšení textury pokožky pro pevnější a mladistvěji vypadající povrch pokožky. Ale kosmetický svět slibuje, že nejde jen o nějaký optický efekt. Tightenyl omlazuje pokožku, dodává jí pevnost, tonicitu, viskoelasticitu a plasticitu. Stručně řečeno prakticky vymaže vzhled vrásek a zároveň pomáhá vyživovat a vyhlazovat vzhled pokožky.

Tightenyl hledejte v produktech, které se prezentují jako Deep Wrinkle Filler, tedy produkty pro vyhlazení vrásek. Zároveň by na těchto produktech mělo být uvedeno, že se jedná o bio-liftingovou technologii.

Madecassoside

Madecassoside je součástí rostliny jménem pupečník asijský a prý to bude hit. Tato složka se poprvé dostala do centra pozornosti v roce 2017 a stále se objevují nové sloučeniny v ní. Madecassoside je vzrušující rostlinná složka, která prokázala účinnost při hojení ran a je součástí mnoha uklidňujících sér a krémů. Má antioxidační vlastnosti a je skvělý pro citlivou, fotopoškozenou a zanícenou pokožku, a to díky svým protizánětlivým vlastnostem. Při hledání produktu formulovaného s touto složkou byste si v jejich složení měli všímat pojmenování jako madecassosid, asiatikosid, kyselina asiatová nebo kyselina madecassová. Dále čtěte: Kolagen se vyplatí užívat. Ideálně ve formě tablet, krémy na vrásky žádný nemají.

Zdroj: Martha Stewart, Personal Care.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Záhadná hvězda přežila kolosální vesmírný výbuch. Svítí ještě jasněji než předtím

Vypěstujte si sladká, voňavá rajčata, plná chuti. Stačí...

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Zavřít reklamu