Orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli. Nový výzkum potvrdil, že všechno je v hlavě

Ostatní 30. května 2022 | 12:10 — Anna Novotná
O orgasmu toho bylo napsáno už mnoho. O ženském orgasmu ještě více, protože řada žen, dokonce opravdu velké procento, tvrdí, že dosáhnout orgasmu při sexu s partnerem je pro ně problém. Ale mají pak toho správného partnera? Jsou při sexu v té správné uvolněné náladě? Nebo je problém jinde? Nový výzkum publikovaný v Sexual Medicine potvrdil staré dobré lidové rčení, že všechno je v hlavě.
Ženy dosahují orgasmu jen pomocí mysli snadněji, než muži / Depositphotos

Ano, je to tak, nový výzkum potvrdil, že všechno je v hlavě. Jinými slovy, orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli, aniž by došlo k jakékoliv fyzické stimulaci erotogenních zón, uvádí studie publikovaná v Sexual Medicine.

Hlava jako mocná čarodějka

Například během spánku nás náš mozek může přivést k orgasmu prostřednictvím našich snů a někteří lidé říkají, že mohou dosáhnout vyvrcholení pouhým fantazírováním v bdělém stavu. Chcete se to naučit? Můžete. Chce to jen praxi. Dobře známé jsou metody jako je jóga a tantrická meditace, které mohou zvýšit sexuální vzrušení, touhu a orgasmus tím, že soustředí vaši pozornost na mysl a tělo.

Jedna žena, která trpí fyzickou poruchou, kvůli níž je pro ni fyzický sex velmi bolestivý, je příkladem toho, kam se tréninkem můžete dostat. Po deseti letech praxe tantrické jógy dokázala, že nejenže  dosáhne orgasmu, kdy se jí zachce a to pouze pomocí své mysli, ale zvládne také prodloužit trvání blaženého stavu až na 10 minut. Nedávno byly její schopnosti podrobeny vědecké zkoušce. Během experimentu žena dokázala, že má opravdu schopnost dosáhnout orgasmu pouze pomocí své mysli. Vědci měřili rovněž látky v její krvi, které se vyplavují při sexu a orgasmu a naměřili v podstatě stejné hodnoty, jako u lidí po fyzickém sexu.

Chcete se to naučit?

Pak to udělejte jako ona. Aby si trénovala mozkové okruhy pro sexuální vyvrcholení, strávila tato žena roky nácvikem držení těla a technik dýchání, aby si lépe uvědomovala tělesné vjemy. Nyní může k těmto pocitům přistupovat pouze myšlenkou. „Kromě toho jsem cvičila pánevní dno, cvičila jsem masáž prsou a praktikovala jsem, jak se zbavit studu a viny,“ řekla žena, která chce zůstat v anonymitě. 

Vlastně ono to není něco zas tak přelomového. Vědci studují lidi, kteří dokážou dosáhnout orgasmu pouze myšlenkou, po celá desetiletí a je už dávno jasné, že se to dá naučit. Navíc ženy v těchto dovednostech dosahují značných úspěchů.

Názor známého českého sexuologa

"Orgasmus je  samozřejmě nejintenzivnější sexuální emocí - snad o něco silnější bude jen romantická zamilovanost, když se do toho muži i ženy opravdu dají s plným nasazením. Není proto nikterak zvláštní, že se orgasmus, stejně jako jiné silné emoce, rodí a opakuje pod vedením centrálního nervového systému, kde má mozek hlavní slovo," řekl nám Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

Mužské a ženské pohlaví se v postoji k orgasmu liší podstatně. Zatímco pro muže je orgasmická emoce samozřejmostí od puberty až do dospělosti, orgasmus je pro ženy emocí podstatně méně častou," popisuje praxi doktor Zvěřina.

"Zajímavým fenoménem je předstírání orgasmu, kterému se věnují častěji ženy, než muži. Může to být také tím, že ženský orgasmus se snadněji předstírá, a má podstatný vliv na spokojenost partnera, nakonec také i u lesbické partnerky", doplňuje Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

Autorský článek, další zdroje: Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., Sexual Medicine, Science Alert.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu