Dvě mouchy jednou liposukcí: Nejpokročilejší technologie s efektem vypnutí kůže a přenosem vlastního tuku

Krása 16. února 2024 | 10:00 — Anna Novotná
Pokud vás trápí nějaké to kilo navíc a rozhodli jste se nechtěných špíčků zbavit snadno a okamžitě, tento článek je napsaný přímo pro vás. V následujících řádcích vás seznámíme s nejpokročilejší technologií třetí generace pro laserovou liposukci, vypínání pokožky a přenos vlastního tuku. A tento vlastní tuk je pak ideální například pro modelaci prsou.
K do / Pexels

Jít na liposukci a odejít nejen se štíhlým pasem nebo boky, ale i plnějšími ňadry? Není nic neobvyklého, že zatímco má žena „boky jako skříň“, do podprsenky nemá co dát. Naprosto nejideálnější řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou, je spojit liposukci s transferem vlastního tuku.

Díky nově vyvinuté kanyle s integrovaným laserem může pacient absolvovat liposukční modelaci postavy dokonce i ambulantně. Laserování, odsávání tuku i vypínání kůže totiž probíhá současně, v jedné kanyle a pohybu lékaře. Zároveň je získáno přes 95 procent životaschopných buněk, které je možné ihned aplikovat do jiné oblasti a přirozeně tak tvarovat postavu.

Dvě mouchy jednou liposukcí

Přístroj BeautiFill je vybavený speciální kanylou, která získává více než 95 % životaschopných tukových buněk. Tuk je ve speciální nádobě okamžitě filtrován, a tudíž jej lze ihned využít pro aplikaci do jiné části těla.

„Možnost využít vlastní tuk je ideální například pro modelaci prsou. Tvary jsou pak přirozenější, rekonvalescence rychlejší a dá se kombinovat i s implantáty. Přístroj BeautiFill totiž dokáže získat a zachovat tuk v nejkvalitnější podobě s vysokým obsahem kmenových buněk. Ty mají příznivý vliv na hojení a regeneraci v místě přenosu tukové tkáně,“ vysvětluje MUDr. Martin Tománek, specialista na liposukce na klinice LaserPlastic.

Six-pack jako od Michelangela

Ani na muže jsme nezapomněli. Liposukční kanyla obsahuje unikátní laserové vlákno Angel vyzařující paprsek radiálně ve 360 stupních, a jeho energie je tak rovnoměrně distribuována do podkoží. Ta v ošetřované oblasti remodeluje kolagenní vlákna a dál stimuluje tvorbu kolagenu, která s výrazným efektem kůži rovnoměrně vypne. To je důležité zejména

v delikátních oblastech jako je krk či podbradek. Lze jím však také tvořit takzvaný „six-pack“, kdy se tuk odebere, a pokožka se zároveň velmi intenzivně vypne. Získaným tukem lze pak ještě více zvýraznit efekt „pekáče buchet“ i dosáhnout přesného tvarování postavy.

A jak taková laserová liposukce funguje?

Nejdříve se podkoží napustí tumescentním roztokem s anestetikem. Následně začne proces zahřívání, laserování a odsávání tuku, a zároveň vypínání uvolněné pokožky. To vše jedním pohybem jedné kanyly. Kanyla současně neustále monitoruje teplotu ve tkáni v reálném čase. Pokud teplota stoupne nad maximum, systém se automaticky zastaví. Je tak zaručena nejen vysoká bezpečnost a maximální šetrnost, ale i kratší doba celého ošetření.

„Díky diodovému laseru s optimální vlnovou délkou 1470 nanometrů účinně narušujeme pojivo tukové tkáně a uvolňujeme fibrotická vlákna. Ovlivnění tukových buněk je minimální, a zachováváme je tak vysoce vitální pro jejich další transfer do požadovaných oblastí,“ vysvětluje MUDr. Tománek.

Náš tip

Ať už se chystáte na jakýkoliv zákrok, výběr kvalitní kliniky a skvělého lékaře je vždy klíčem k úspěchu. Naše redakce doporučuje Kliniku laserové a estetické dermatologie a plastické chirurgie LaserPlastic, se kterou máme ty nejlepší zkušenosti. Zakladatelkou a primářkou kliniky je stále usměvavá a nesmírně empatická paní doktorka Marta Moidlová, kterou můžete znát z pořadů Vypadáš skvěle, Mladší o pár let nebo O 10 let mladší.

MUDr. Marta Moidlová vystudovala Fakultu všeobecného lékařství University Karlovy v Praze. Poté pracovala bezmála jedenáct let na Dermatovenerologické klinice Institutu pro doškolování lékařů a farmaceutů a Fakulty všeobecného lékařství v nemocnici Na Bulovce v Praze. Následně se plně začala věnovat estetické medicíně. Absolvovala řadu stáží a kongresů například v Rakousku, ve Francii, v USA, Brazílii, Itálii, Monaku atd. Je jedním z prvních školitelů v estetické dermatologii.

Početná laserová a další technika od předních světových výrobců, moderní operační přístroje a instrumentária umožňují provádění kompletního spektra estetických výkonů. Klinika je akreditována pro zaškolování lékařů v aplikaci botulotoxinu, injekčních implantátů a využití vysokovýkonných laserů v estetické medicíně.

V čele plastické chirurgie stojí vedoucí lékař prof. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D. Stabilní tým lékařů kliniky tvoří MUDr. Martin Tománek, MUDr. Eva Dřevínková, MUDr. Michaela Večeřová, dermatoložky MUDr. Dagmar Frösslová, MUDr. Zuzana Kulíková a MUDr. Lenka Faltová, cévní chirurg MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D. a ORL specialista prof. MUDr. Jan Klozar, CSc.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu