Pijete obyčejnou vodu? Budete překvapeni, jak na váš organismus působí

Zdraví 03. září 2018 | 09:12 — Monika Moorová
Říká se, že člověk by měl denně vypít zhruba dva litry tekutin. Je to číslo přibližné, protože se liší dle okolní teploty, vlhkosti, tělesné konstituce a zdravotního stavu. Víte ale, jak důležité je pít právě obyčejnou vodu? A na co všechno nám je dobrá?
Další 2 fotografie v galerii
Voda je základ života / Depositphotos

Příjem tekutin je důležitý pro správné fungování našeho těla, pro dobrou imunitu a působí proti řadě nemocí. Je ale důležité pít obyčejnou vodu bez různých chemických přísad a ochucovadel. A nejlepší je ta, co vám doma teče přímo z kohoutku.

Pijte vodu, pijte pitnou vodu

V jedné písničce se zpívá „Pijte vodu, pijte pitnou vodu, pijte vodu a nepijte rum“. To je samozřejmě rozumné stanovisko. Ale voda má navrch i před takovými nápoji, jako je čaj, limonáda či káva. Důvod je velmi jednoduchý. Všechny ostatní nápoje s sebou do těla přivádějí určité látky, které musí tělo zpracovávat či se jich zbavit. Všechny ostatní nápoje proto zatěžují organismus a mohou být zdrojem určitých obtíží.

Čistá voda naopak stimuluje všechny procesy v těle a pomáhá vylučovat odpadní látky. Jestliže z nějakých důvodů potřebujeme či chceme pít i jiné nápoje, třeba proto, že pijeme bylinné čaje, které jsou prospěšné pro naše zdraví z jiných důvodů, či si chceme dát kávu, protože nám chutná, měli bychom o to víc dbát na příjem obyčejné čisté vody. Budete překvapeni, co se s vaším tělem udělá jedna sklenka vody vypitá ihned po probuzení.

Jak voda v těle působí?

Voda v našem těle pomáhá odplavit a vyloučit různé toxiny a odpadní látky. Je až neuvěřitelné, co všechno voda s naším tělem dokáže udělat. Bylo zjištěno, že po měsíci, kdy člověk pije jen vodu a jí běžnou a vyváženou stravu, se jeho myšlení zrychlí asi o 30 procent. Lidé obvykle uvádějí, že se cítí při pití samotné vody ve výsledku lépe, že se zbavují různých chronických potíží. Zejména je třeba vyzdvihnout různé bolesti hlavy, kloubů a svalů. Lidé většinou oceňují zlepšení trávení a mají pocit, že jsou nabití energií.

Co hrozí bez vody?

Nastává pravý opak toho, co je uvedeno výše. Navíc je třeba připomenout, že bez vody člověku hrozí tvorba ledvinových, ale i žlučových kamenů v mnohem větší míře. Bez vody budeme trpět migrénami podstatně častěji. Při nedostatku vody se mohou objevovat křeče, můžete mít sníženou imunitu a neustále trpět infekčními chorobami. Bez vody budete mít hustší krev, a tím pádem bude větší pravděpodobnost tvorby různých trombů. Snáze se vám přihodí, že dostanete infarkt či mozkovou příhodu. Pijete málo? Poradíme vám, jak dostat pitný režim pod kontrolu. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Zavřít reklamu