Trápí vás podzimní deprese? Stačí pár triků a hned se budete cítit veseleji

Ostatní 01. října 2018 | 09:17 — Monika Moorová
Důvodů, proč se člověku na podzim zhorší nálada, je hned několik. Vlivem nedostatku světla začneme být více unavení a hůře dokážeme potlačit různá trápení a chmury. Na podzimní depresi lze ale vyzrát, ať už jste singl nebo zadaní.
Další 3 fotografie v galerii
Proč nás na zrovna podzim trápí deprese? / Depositphotos

Příčinou pocitu nespokojenosti je hlavně nedostatek hormonu štěstí serotoninu a endorfinu. Přitom stačí pár triků a budete se na svět dívat zase veseleji! S podzimní depresí lze zatočit různými způsoby. Záleží jen na tom, co nás nejvíce tíží. Na každý problém ale existuje řešení. 

Nejčastější důvody podzimní deprese?

Málo světla

Naše psychické rozpoložení zhoršuje hlavně zkracování dne a pošmourné počasí. Zkuste v maximální možné míře využít intenzivní umělé světlo. Hodně si doma sviťte, vyzkoušejte fototerapii nebo si, třeba i s partnerem, zajděte načerpat "slunce" do solárka.

Nedostatek vitaminů

Na podzim jsme náchylnější k různým virovým či bakteriálním infekcím. Nesmíme proto zapomínat na dostatečný příjem zdraví prospěšných látek. Připravte si ovocný nebo zeleninový salát. Musíte se sice spokojit s produkty z obchodu, které nejsou tak dokonalé jako z vaší zahrádky, svou službu ale udělají.

Smutné barvy

I když se podzim vyznačuje nádherně zbarveným listím, deštivé dny v nás zanechávají spíše pocit šedi a smutku. Vytáhněte ze svého šatníku své oblíbené kousky, které hyří pestrými barvami. Hned budete veselejší!

Nedostatek pohybu

Na podzim častěji tvrdneme doma, nikam se nám nechce a raději ležíme zachumlaní v dece na gauči. Pohyb však vyplavuje endorfiny, které k dobré náladě potřebujeme jako sůl. 
Přemožte se a zajděte si do fitka a pokud to počasí jen trochu dovolí, můžete vyrazit i na malou procházku do lesa. Má to neskutečně blahodárný účinek.

Samota

Samota dobré náladě taky moc nepomůže. Pokud jste zadaní, snažte se spolu trávit co nejvíce času. Pokud jste singl, obraťte se na kamarády. Budete-li dostatečně společensky žít, nebudete mít čas zabývat se vlastními problémy.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu