Nemůžete otěhotnět? Je tady nová naděje pro ženy!

Děti 12. prosince 2016 | 06:50 — Monika Moorová
Klasická hudba, pop a dokonce i heavy metal zřejmě napomáhají zdárnému umělému oplodnění. Zdá se, že hudební vibrace pravděpodobně zvyšují šance na úspěšnost tohoto zákroku o pět procent.
Stačí trocha hudby a zázrak je na světě / Shutterstock

Informaci přinesl italský deník Corriere della Sera. Jsou o tom přesvědčeni na barcelonském Marquèsovom institutu, kde má každý inkubátor, kde se vyvíjejí embrya, zabudovaný hudební systém.

„Hudební vibrace rozechvívají prostředí inkubátoru, kde se vyvíjejí embrya, a to pomáhá ovocytům (buňkám vznikající během zrání vajíčka), aby absorbovaly výživné látky a zbavovali se toxinů," vysvětluje Federica Moffová, šéfka italské pobočky katalánského institutu. Tento jev se v přirozeném stavu neprojevuje staticky, ale dynamicky - v ženském reprodukčním aparátu. Na základě experimentů španělských specialistů se zdá, že by hudba mohla mít nějaký význam. Experimentovalo se s klasickou hudbou, s popem i s heavy metalem.

Na barcelonském institutu šli ještě dál a realizovali studii, při níž zjišťovali, zda hudební vibrace předávány vaginální cestou mohou přispět k procentnímu zvýšení počtu těhotenství díky stimulaci endometria - výstelky dutiny děložní. Jak přesně vypadá předávka hudebních vibrací vaginální cestou už deník neuvádí.

Výzkumu se zúčastnilo čtyři sta pacientek, které byly rozděleny do dvou skupin: jedna používala zařízení vyvolávající hudební vibrace a druhá sloužila jako kontrolní. Zařízení ženy používaly deset až čtrnáct dní před těhotenským testem. Celých 80 procent účastnic z experimentální skupiny uvádělo, že jim hudební vibrace pomohly snížit stres.

"Laboratoře a technika umělého oplodnění se neustále vyvíjejí. Studie vlivů prostředí na embrya se realizují jen velmi složitě. Mnohé způsoby léčby se ukázaly jako málo efektivní. Proto chceme vědět, zda hudební vibrace mohou zlepšit schopnost endometria napomáhat k uchycení zárodku," uvedla ředitelka Marguesonova institutu Marisa Lópezová-Teijónová.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu