Jak mít paty zase jako miminko. Stačí vám k tomu soda nebo ústní voda

Krása 20. prosince 2019 | 14:28 Anna Novotná
Máte na nohou neustále tvrdé paty a ať děláte, co děláte, výsledek žádný? Známe jednoduché způsoby, jak je mít zase jako miminko. Zbavte svá chodidla ztvrdlé kůže a radujte se s hebkých nohou.
Dalších 5 fotografií v galerii
Na boj proti tvrdým patám někdy jen škrabka nestačí / Depositphotos

Abyste se vyhnuli popraskané pokožce, je důležité provádět pravidelnou hygienu nohou. Spousta dam proto chodí pravidelně na pedikúru, kde nechávají stovky korun. Stejně perfektní paty si můžete udělat i doma. Máme pro vás dvě metody, které vám zaberou jen několik minut. Obě dokáží s pokožkou na nohách přímo malé zázraky. 

Paty jako miminko po mléku

Tato léčba vám zajistí, že vrchní odumřelé vrstvy pokožky chodidel se budou dát snadněji odstranit a zároveň zrelaxuje nohy po celodenní zátěži. A hlavně vás to bude stát doslova pakatel.

Suroviny

  • 2 až 3 polévkové lžíce sody
  • 3 až 4 sklenice (0,6 až 1 litr) mléka

Postup

V hrnci zahřejte mléko, ale jen na takovou teplotu, která bude pro vás příjemná a nebude pálit. Potom si vezměte lavor a mléko do něj přelijte. Vložte do něj chodidla a užívejte si tuto mléčnou koupel zhruba tak šest minut. Po uplynutí doby přisypejte do lavoru sodu, dobře promíchejte, aby se rozpustila. Opět vložte nohy zpět do koupele a znovu je máčejte dalších pár minut. Po koupeli si nohy dobře vydrhněte, opláchněte vodou a vysušte ručníkem. Nakonec si dejte na nohy krém, který běžně používáte. Pokud budete tuto koupel dělávat pravidelně, první pozitivní výsledky na svých nohách zaznamenáte již po několika dnech.

Koupel z ústní vody

Další ingredience se ukrývají přímo ve vaší koupelně. Je to obyčejná ústní voda Listerine. Kombinace kyseliny benzenové a etanolu v ústní vodě je ideální i pro umývání nohou. Pomůže vám odstranit suchou pokožku a zabít bakterie, které způsobují plíseň na nohách. A když do Listerine roztoku vložíte vaše nohy, zažijete i příjemné brnění pokožky.

Suroviny

  • 1 šálek Listerine (nebo jiná ústní voda, která má antiseptické účinky)
  • 1 šálek bílého nebo jablečného octa
  • 2 šálky teplé vody

Postup

Přísady promíchejte a do směsi si vložte nohy. Vaše nohy možná budou vypadat trochu modré, ale je to jenom dočasný efekt, který bude slábnout a nebude vám způsobovat žádné těžkosti.

Banánový zábal

Na tvrdé paty také zabírá zábal z dužin banánu. Tu necháte působit nejméně deset minut a poté opláchnete.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jaromír Jágr zavzpomínal na své první auto. Oprášil retro snímek, na kterém pyšně pózuje

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Levandule má využití v léčitelství a v péči o pleť....

Jak se zbavit plísně na okurkách? Nejlépe funguje ošetření...

Zavřít reklamu