Zacuchané vlasy nemusíte trápit hrubou silou. Vyzkoušejte tipy pro snadné rozčesávání

Krása 27. března 2020 | 09:09 — Helena Malá
Pokud máte problém si bezbolestně rozčesat vlasy, možná děláte něco špatně. Existuje několik dobrých rad, jak z hřebenu nevytvořit mučicí nástroj. Když si je vezmete k srdci, budou vaše vlasy krásnější a zdravější.
Další 3 fotografie v galerii
Pokud používáte při rozčesávání vlasů hrubou sílu, jen své hřívě škodíte / Depositphotos

Pokud vaše rozčesávání připomíná lítý boj s hřebenem nebo kartáčem, není to v pořádku. Hrubá síla vašim vlasům jenom škodí. Česání je důležité, ale je třeba provádět tento úkon správně. Jen tak nebudou zamotané, budou zdravé a silné. I mastným vlasům česání prospívá, protože napomáhá k rovnoměrnému rozdělování vlasového oleje. Ale pozor, pokud si vlasy češete příliš často, mohou se vám vlasy naopak více mastit.

S rozčesáváním vlasů mají problémy hlavně ženy s dlouhými a ne příliš jemnými vlasy. Jakmile ale použijete sílu, přispíváte velkou měrou nejen k vytrhávání, ale i lámání vlasů.

Správný hřeben

V prvé řadě byste měly zvolit správný hřeben pro vaši hřívu. Pokud jde o objem vlasů, je kulatý kartáč vždy tou správnou volbou. Ať už máte jemné, silné, rovné nebo kudrnaté vlasy, vždy si s nimi poradí. Je ale pravdou, že to chce trochu praxe, než se s ním naučíte dobře pracovat.

Zlatou střední cestou jsou ploché hřebeny. Využít je můžete nejen při rozčesávání, ale i při fénování. Navíc s nimi zvládnete vytvořit téměř jakýkoliv účes.

Výborný je hřeben s širokými zuby vyrobený ze dřeva nebo tvrdé gumy. Vlasy s ním po malých pramíncích postupně rozčesávejte. Na rozdíl od plastových hřebenů mají dřevěné a gumové hřebeny výhodu v tom, že nevytvářejí během klouzání ve vlasech elektrický náboj. Hřeben s širokými zuby je skvělý také pro rozčesání kudrnatých vlasů.

Máte poškozené vlasy? Sáhněte po tunelovém hřebenu. Při fénování se díky dírám na jeho zadní straně horký vzduch rozprostře a vaše vlasy nejsou vystavovány takovému teplu. 

A nezapomeňte na jedno důležité pravidlo. Vlasy češte vždy od konečků a postupně pročesávejte. Zabráníte tak jejich polámání.

Vše začíná u mytí

Hodně důležitý je také proces mytí vlasů. Ještě před ním je dobré vlasy pořádně rozčesat. Výbornou pomůckou je chytrý hřeben typu Tangle Teezer, který díky speciálním zoubkům vlasy neponičí.

Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy, jsou totiž náchylné k poškození. V ideálním případě byste měli své vlasy nechat uschnout na vzduchu. Pokud ale spěcháte, můžete použít vysoušeč k odstranění přebytečné vlhkosti a pak vlasy nechat doschnout na vzduchu. Vlasy rozčešte teprve tehdy, až budou zcela suché.

Při fénování je pak dobré použít uhlazující široký plochý kartáč. Pokud používáte kulatý kartáč a rády si pročesáváte vlasy v předklonu, dejte si pozor – vlasy se vám mohou ještě více zacuchat.

Při mytí vlasy nikdy prsty necuchejte! Šampon nejprve naneste přímo na pokožku hlavy a jemně promněte prsty. S délkami neházejte sem a tam, šampon jemně stírejte směrem dolů. Případně vlasy myjte v předklonu, právě takto se dá napáchat nejméně škod.

Pomůže i chytrý fígl

Při rozčesávání vlasů vám pomůže nejen kvalitní šampon, kondicionér, rychlá noční maska nebo vlasový olejíček. Vyzkoušet můžete i jeden jednoduchý fígl. Pokud máte dlouhé vlasy, pořiďte si saténový polštář, nebo alespoň saténový šátek, který si položíte na polštář. Vlasy po něm budou klouzat a ráno se vzbudíte bez vrabčího hnízda na hlavě. O tom, jak si ubrat pár let správným výběrem účesu, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Spice Girls se mají dát dohromady. Proč ale Victoria Beckham nechce a comeback skupiny opět bolokuje?

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Při sušení hub nezapomeňte dodržovat určitá pravidla. Při...

Ředkvičky, mrkve a další druhy zeleniny, které hravě...

Sklizeň mrkve. Jak rozpoznat, že je perfektně zralá a kdy ji...

Motýl, který v zimě létá do teplých krajů a umí pískat....

Využití olivového oleje v domácnosti a na zahradě. Bude vám...

Zavřít reklamu