Droždí dokáže s pletí zázraky. Navíc tlumí chuť na sladké a působí jako přírodní antidepresivum

Krása 24. června 2020 | 18:10 — Anna Novotná
Droždí naše babičky milovaly. Je přirozeně bezlepkové, protože se vyrábí z řepné melasy. Mohou ho konzumovat i vegani, protože neobsahuje žádnou surovinu živočišného původu. Tento malý poklad je bohatým zdrojem důležitých vitaminů celé skupiny B a jeho účinky jsou k nezaplacení.
Další 3 fotografie v galerii
Droždí má úžasné účinky a stojí jen pár korun / Shutterstock

Kvasinice jsou součástí lidské historie již více než 5 000 let, nejprve se používaly například k výrobě chleba a vyrábějí se pomoci nich i alkoholické nápoje. Droždí naše babičky milovaly, dnes je mimo kuchyni téměř zapomenuté. A je to škoda. Je to totiž levný a zároveň účinný recept nejen na krásu. Droždí, to je opravdový zázrak ukrytý v nenápadné v kostce.

Antidepresivum i bojovník s chutěmi

Věděli jste o tom, že droždí působí jako přírodní antidepresivum? Díky vysokému obsahu vitaminu B pomáhá proti úzkosti, prudkým změnám nálad a nervozitě. A to není zdaleka všechno. Droždí toho dokáže mnohem víc. Droždí obsahuje velké množství vitaminů ze skupiny B, zejména B1 – thiamin, B2 – riboflavin a B3 – niacin. Díky tomu je skvělé nejen na nervy, ale také na pokožku (pomáhá hojit podrážděnou pleť - zejména akné), na vlasy i na nehty.

Jako bonus droždí obsahuje vyšší množství fosforu, železa, zinku, hořčíku, draslíku, selenu a chromu, přičemž ten posledně jmenovaný se podílí na udržení stálé hladiny glukózy v krvi, proto redukuje neodolatelnou chuť na sladké.

Podporuje nejen trávení, ale i imunitu

Droždí podporuje trávení, posiluje imunitu, odbourává nespavost a únavu. Podle odborníků má droždí nejlepší účinek, když ho konzumujete s vodou či mlékem těsně před spaním. Proč právě v tento čas? V noci se tělo regeneruje a jakákoli podpora se mu tedy hodí ještě víc, než kdykoli během dne.

Vlasy vám poděkují

Chcete-li svým kadeřím dopřát lesk a pružnost, stačí, když do teplého mléka rozdrobíte dvě lžíce kvasnic a necháte chvíli odpočívat. Pak vmíchejte půl kelímku jogurtu a dvě lžíce medu. Směs naneste na vlhké vlasy a zafixujte folií. Po hodině masku smyjte. Vlasy vám poděkují a okolí to určitě zaznamená.

Prasklé koutky úst

Pokud vám často praskají koutky rtů, droždím nic nezkazíte. Naopak – možná v něm najdete toho nejlepšího parťáka k tomu, aby se vše napravilo. Vitamin B totiž rychle regeneruje, takže když si připravíte kašičku z rozdrobeného droždí a kapky olivového oleje, a tu pak nanesete na postižené místo, rána se brzy zacelí.

Pleťová maska z droždí

Trápí vás pupínky? Pleťová maska z droždí rozhodně stojí za vyzkoušení! Kostku droždí smícháte opět s trochou teplého mléka. Směs, která z toho vznikne, nanesete na obličej a necháte 20 až 30 minut působit (než zaschne). Poté masku sloupněte a omyjte pleť vlažnou vodou. Uvidíte, jak vám poděkuje. Skoncujte s akné přírodní cestou. Domácí masky, které dokáží doslova zázraky. Psali jsme také: Nepodceňujte první příznaky nebezpečné nemoci. Dna dokáže tvrdě trestat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Obávaný žralok bílý má úhlavního nepřítele. Před tímto tvorem raději mizí v hlubinách

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Než zahradní nábytek definitivně schováte, vyčistěte z...

Pokud nemáte čas nebo energii, ale přejete si psa, musíte...

Blíží se čas na výsadbu česneku. Klidně jej ale můžete...

Různé zóny žádají různé rohože. Jsou důležitou...

Kočky jsou čistotná zvířata. Pokud vám vaše kočka...

Zavřít reklamu