Správný make-up dokáže s obličejem divy aneb jak vypadat o pár let mladší

Krása 22. července 2020 | 09:28 — Anna Novotná
Čas neúprosně běží, všichni stárnou. Pokožka postupně ztrácí kolagen, takže se na ní tvoří vrásky. Málokterá žena vítá rýhy na obličeji s radostí. Všechny chtějí stárnutí zpomalit a vypadat stále mladě. Vrásky můžete zakrýt make-upem.
Další 4 fotografie v galerii
Snad každá žena si přeje vypadat mladší / Depositphotos

Mimické vrásky se bohužel časem prohlubují a mnohdy vám v boji proti nim nepomůžou ani speciální krémy. Nejjednodušeji je skryjete tak, že si na ně nanesete make-up. Když víte, jak na to, dokáže s vaším obličejem udělat divy.  

Korektor bude váš spolehlivý parťák

Bez korektoru byste neměly dát ani ránu. Díky němu budete vypadat o pár let mladší. Obsahuje látky, které rozjasní a sjednotí vaši pleť. Použijte ho na kruhy pod očima, pupínky či červená místa. Produkt byste však měly vybírat podle typu a odstínu vaší pleti, což bývá mnohdy těžké. Můžete si nechat poradit od specialistek v prodejně nebo vyzkoušejte korektorů hned několik.

Měly byste vědět, že je lepší korektor nanášet až na make-up. Bude mít větší efekt, protože s ním doladíte nedostatky, které make-up nezvládl zamaskovat. Nanášejte pouze jemnou vrstvu. Nezapomeňte pod make-up dát podkladový krém, protože jinak by se make-up vrstvil ve vráskách a mohl by je ještě zvýraznit.

Zapomeňte na svůj prst

Některé ženy nanášejí tekuté make-upy a korektory pouze prstem. Pokud to uděláte, patrně nikdy nemůžete dosáhnout rovnoměrně rozetřeného make-upu. S použitím vlastního prstu možná ušetříte, ale váš make-up rozhodně nebude dokonalý. Pořiďte si kvalitní houbičku nebo štětec. Houbičku před použitím namokřete vodou a vyždímejte.

Na ruku si naneste malé množství make-upu, do kterého houbičku namočíte. Make-up byste houbičkou neměly roztírat, ale vklepávat do pokožky. Můžete s ní nanášet i korektor. Nezapomeňte po každém použití houbičku vyčistit. Zůstává v ní totiž velké množství bakterií.

Dejte sbohem výrazným rtěnkám

Kromě pleti stárnou i vaše rty. S výraznými rtěnkami stárnutí jen podtrhnete. Vsaďte raději na přírodní a světlé odstíny. Mladistvého vzhledu dosáhnete spíše s lesky na rty než rtěnkami. Ty jsou většinou tekuté a dodají zvadlým rtům větší objem. Dále čtěte: Neusmívej se tolik, budeš mít vrásky aneb několik častých mýtů o vráskách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu