S rozjasněnou pletí budete královnou letních dní i nocí. Naučte se techniku zvanou strobing

Krása 14. srpna 2020 | 08:39 — Klára Sanders
Rozjasněná pleť prostě vypadá dobře a navíc je hitem léta. Naučte se líčení, které vám dodá svěží a mladší vzhled. Technika zvaná strobing je tím pravým pro vás.
Dalších 5 fotografií v galerii
Rozjasněná pleť je hitem letošního léta / Jumpstory

V dnešní době jsou na vzhled kladeny opravdu vysoké nároky, ale my jsme často unavené, postrádáme energii a jsme zoufalé z toho, jak naše tvář působí. Přestaňte se trápit pro svůj vzhled a nechte si od nás poradit, jak pleť projasnit tak, abyste nepřišly o svůj přirozený vzhled a zároveň vám líčení opticky ubralo pár let. 

Pokud se i vy chcete nalíčit podle aktuálních módních trendů, měly byste mít v malíčku techniku zvanou strobing. Na rozdíl od klasického konturování, které využívá stíny, se strobing soustředí na zvýraznění částí obličeje, na které přirozeně dopadá světlo.

Strobing je technika, díky které bude vaše pleť nádherně rozjasněná. Celý fígl spočívá v maximálním využití rozjasňovače a v potlačení konturování. Dříve bylo v módě mít perfektně vykonturovaný obličej, dnes je trend trochu jiný a od konturování se pomalu a jistě upouští. V základní výbavě moderní ženy by však neměl chybět rozjasňovač. A čím více se ho naučíte používat, tím lépe.

Na metodu strobing už reagují i mnohé známé kosmetické značky, které svým zákaznicím nabízejí celé strobingové sady, se kterými lze líčení zvládnout levou zadní. Kdo už při líčení rozjasňovač běžně používá, bude pro něj tato populární metoda doslova hračka. Snadno si ji ale osvojí i úplné začátečnice. Stačí, když s rozjasňovačem nebudete šetřit a nebo jich nakombinujete hned několik typů.

Na jaká místa se zaměřit

Cílem strobingu je upoutat pozornost na body obličeje, které chcete nechat zazářit. Obyčejně se tedy rozjasňovač nanáší na lícní kosti, do vnitřních koutků očí, pod a nad obočí, na střed a špičku nosu, nad horní ret a někdy i v menší vrstvě do středu brady a čela.

Při denním líčení se ale nesnažte za každou cenu rozjasnit všechny vyjmenované body obličeje. Zaměřte se jen na některé z nich, výsledek bude vypadat lépe. Pokud se přesto rozhodnete aplikovat rozjasňovač všude, naneste na pleť alespoň slabší vrstvu.

Jak na svěží look 

Návodů, jak na dokonalý strobing, najdete na internetu hned několik, stačí si vybrat. Jde to například i takto:

Příprava a fixace

Použijte podkladový a fixační sprej na make-up k vytvoření podkladové báze. Přidržte sprej 20–25 cm od tváře, zavřete oči a nastříkejte 2–4krát. Použijte jej i k zafixovaní již hotového líčení.

Zakrytí a sjednocení 

K zamaskování tmavých kruhů pod očima naneste zmatňujíci tekutý korektor a rozetřete. Můžete ho též použít k zakrytí dalších nedokonalostí pleti.

Rozjasnění

Naneste rozjasňující tyčinku na vystouplá místa tváře: lícní kosti, nos, oblast pod a nad obočím, bradu a nad horní ret. Opatrně vklepejte prsty do pleti a rozetřete do ztracena pro přirozený efekt.

Mat pro kontrast

Pro zvýšení celkového efektu naneste malým štětečkem matný pudr na nezvýrazněná místa. Zvýšíte tak kontrast a projasněné partie lépe vyniknou.

Tip: Pokud nemáte rozjasňovač, klidně můžete místo něj použít i krémové třpytivé stíny. Pro umocnění strobingu pak můžete přidat i pudrový rozjasňovač pod obočí, do vnitřních koutků očí a na lícní kosti. Psali jsme také: Správný make-up dokáže s obličejem divy aneb jak vypadat o pár let mladší

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude...

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam...

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko....

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Zavřít reklamu