Jak by zralé ženy měly pečovat o své oční okolí. Možná vás to překvapí, ale oční krém není vždy dobrou volbou

Krása 02. září 2021 | 09:06 — Mirka Malá
Oční krém používá většina žen. I když se snažíme podle rad kosmetických odborníků minimalizovat počet produktů pro péči o pleť, oční krém v této sestavě obvykle nechybí. Je ale opravdu nutné jej používat?
Další 3 fotografie v galerii
Oční krém pomáhá jen do jisté míry / Depositphotos

Oční krémy si našly svoje místo v péči o pleť zejména z toho důvodu, že jejich složení lépe odpovídá jemnější pokožce kolem očí. I když noční či denní krémy mají obvykle velmi podobné složení, oční krémy obsahují některých složek zkrátka více.

Kůže očních víček je tenká a jemná a může také vykazovat známky stárnutí dříve než jiné oblasti obličeje. Proto je důležité udržovat pokožku kolem víček zvlhčenou, aby se zabránilo jejímu vysušení. A protože oblast očí je jemnější než zbytek obličeje, některé hydratační krémy pro ni vůbec nejsou vhodné. To platí především pro retinol a některé exfoliační kyseliny, které jsou pro oční okolí příliš drsné.

Pro koho je oční krém vhodný

Dermatologové se shodují v tom, že oční krém je vhodný pro ženy, které mají tmavé kruhy pod očima a jemné vrásky.

Pokud tedy chcete očním krémem zlikvidovat tmavé kruhy pod očima, použijte oční krém s niacinamidem, který pomůže oblast pod očima rozjasnit. Můžete vyzkoušet také oční krém s vitaminem C, který zesvětluje a pomáhá chránit před poškozením volnými radikály.

Ženy se zralou pletí by měly vyzkoušet oční krémy se správnou koncentrací retinolu, které pomohou zvýšit produkci kolagenu a zlepšit vzhled jemných linek a vrásek.

Takže proč by oční krémy neměly být důležité?

Může to vypadat, že ano. Přesto jakmile pokožka kolem očí začne stárnout a vrásky se tvoří víc a víc, oční krém nemusí být tou nejúčinnější volbou. Záleží rovněž na očekávání. Očními krémy můžeme tvorbu vrásek zpomalit a mírně je vyhladit, pokud si ale představujeme, že naše oční okolí bude vypadat jako v našich dvaceti letech, pak bude potřeba sáhnout po razantnějších metodách. Proto jsou tu botoxy, kyseliny hyaluronové a další plniva, lasery, radiofrekvenční ošetření, mikrojehličkování a v posledním případě také chirurgické zákroky.

Oční krém je tedy účinným doplňkem péče o pleť, ale existují stavy, kdy oční krém nestačí. Pokud hledáte hydrataci očního okolí, ale nemáte tmavé kruhy ani vrásky, vystačíte si jen s hydratačním krémem a oční krém nepotřebujete. Pokud chcete mírně snížit výskyt vrásek nebo zamezit tvorbě hlubokých vrásek, oční krém používejte. Pokud jsou vaše očekávání vysoká, využijte odborné ošetření očního okolí. Dále čtěte: Ledová masáž obličeje je skvělým pomocníkem k pevné pleti. Naučte se ji v pohodlí domova.

Zdroj: Byrdie.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu