Plátýnková pleťová maska vypne pleť už po prvním použití. Omládnete během čtvrt hodiny

Krása 05. listopadu 2021 | 07:56 — Kateřina Kofroňová
Možná jste už zaznamenali existenci plátýnkových masek, bez kterých se dnes neobejde žádná celebrita nebo influencerka. Pokud stále tápete a nechápete důvod, proč byste ji měla používat i vy, tak právě pro vás je tento článek. Plátýnkové masky jsou totiž mnohem účinnější než ty klasické.
Další 2 fotografie v galerii
Vypadá komicky, ale její efekt je s klasickými maskami nesrovnatelný / Pexels

Pleťové masky má v oblibě mnoho žen, ale i mužů po celém světě. Okamžitě totiž hloubkově hydratují pokožku, důkladně ji vyčistí, rozjasní, omladí a udržují pokožku obličeje v dobré kondici. Záleží, jakou si vyberete, ale obzvláště ty s liftingovým efektem mají schopnost i vyhladit jemné vrásky.

Textilní plátýnková maska snižuje rychlost odpařování účinných látek v masce, kterou jste aplikovali a má tak schopnost působit na pleť déle a více do hloubky. Navíc se vám budou nanášet snadněji pudrové a bylinné masky.

Kde se vzaly

Plátýnkové masky, takzvané sheet mask, jsou jedním z nejrozšířenějších vynálezů pro krásu, které pochází z Jižní Koreje, kde jsou ženy i muži známí svým úsilím při péči o pleť. Pomalu se stávají nepostradatelnou součástí kosmetických procedur po celém světě a nejžhavějším produktem, který vládne pleťové kosmetice. Jejich hlavním úkolem je snižovat rychlost odpařovaných látek z obličejové masky, která tak může působit na pleť déle a hlouběji. V současné době jsou k dostání v několika materiálech, jako je bavlna, mikrovlákno, tencel, lyocell, ale i celulóza. Volba materiálu je hlavním důvodem rozdílnosti cen jednotlivých plátýnek.

Správné použití

Smíchejte pleťovou masku do konzistence husté smetany a aplikujete na čistou pokožku jak jste zvyklí. Poté jen pokryjte obličej plátýnkovou maskou tak, aby správně seděly otvory na oči a ústa a nechte působit zhruba čtvrt hodiny. Můžete použít i face roller, tedy masážní váleček na obličej, aby plátýnko lépe přilnulo k pleti. Nenechávejte však masku na obličeji úplně uschnout. Po uplynutí potřebné doby masku sejměte a obličej omyjte vlažnou vodou. Díky tomu, že dochází k zabraňování vypařování vody a udržení prospěšných látek déle na pleti, prohlubuje se jejich vstřebávání, docílíte toho, že je po aplikaci této masky pleť okamžitě a viditelně vyplněná a zářivá.

Namočení do esence

Lze také zakoupit plátýnko z mikrovlákna, které se namočí do hydratační esence, která se poté i s plátýnkem aplikuje na obličej a nechá se působit. Plátýnko brání odpařování vody z pokožky, a proto ji hydratuje do hloubky. Výsledek je patrný ihned po sejmutí masky. Plátýnko bývá prodáváno v balíčku již s esencí, které je často více, než je potřeba. Esenci pak můžete použít i další den, nebo ji nanést na jiné části těla.

Jak často je používat

Používání plátýnkové masky není nutné nijak omezovat. Pokud to vaše srdce žádá denně a vaše peněženka se tomu nebrání, klidně zařaďte plátýnko do každodenní péče o pleť. Pak už jen vyberte masku, která je pro vás nejvhodnější. Zda to bude hydratační, zpevňující, zklidňující, rozjasňující nebo čisticí, už necháme na vás.

Hlavní výhody

  • hydratuje pleť do hloubky,
  • posiluje kvalitu pleti,
  • snadná aplikace,
  • nízká cena,
  • okamžitý efekt.

Mohlo by vás zajímat: Vyrobte si černou pleťovou masku: Stačí nanést, sloupnout a pleť je jako nová.

Zdroj: urbancompany.com, belmondobeauty.com.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za jakých podmínek a kam vyrazit?

Koronavirus komplikuje situaci natěšeným lyžařům. Za...

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus...

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Zavřít reklamu