Nezapomínejte v zimě na své vlasy. Tipy, jak o ně pečovat v chladných měsících

Krása 03. prosince 2021 | 15:37 Kateřina Kofroňová
Naše vlasy stejně jako pokožka v zimě trpí. Mráz, studený vítr, neustálé střídání teplot, čepice a šály kvalitě vlasů rozhodně neprospívají. Přechody z přetopených místností do venkovního chladu oslabují jejich obranyschopnost. Při nošení čepic dochází k nadměrnému pocení vlasové pokožky a vlněné šály a svetry zase vlasy elektrizují a lámou. Jak tedy dosáhnout zdravých, pevných a zářivých vlasů i v zimních měsících?
V zimě by měla být péče o vlasy přizpůsobena ztíženým podmínkám / Unsplash

Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy. Tak jako naše pleť potřebuje v chladných měsících specializovanou péči zaměřenou na ochranu a hydrataci, i vlasy si zaslouží zvýšenou pozornost.

V zimě bychom se měli soustředit zejména na hydratační a pečující vlasové přípravky, které vlasům dodají potřebné živiny. Zároveň se vlasy doporučují umývat méně často než v létě, maximálně 2x týdně. "Osvědčeným trikem je oplachování chladnější vodou. Teplá voda totiž z vlasů kromě nečistot odvádí také jejich přirozenou vlhkost, což ve finále může vést k lámání a nadměrnému vysoušení vlasů,” vysvětluje kosmetická expertka a poradkyně Zuzana Gavendová.

Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují. Vyzkoušet můžete olejová séra na vlasy obohacená o avokádový a arganový olej a olej ze semínek ořechů kukui. Vaše vlasy hloubkově hydratuje, zvlhčí a dodá jim chybějící lesk.

Zaměřte se na složení vlasových přípravků

Protože se v zimě neustále oblékáme a svlékáme ze svetrů, huňatých kabátů a objemných vlněných šál, na hlavu nasazujeme čepici častěji, než jsme zvyklí, naše vlasy jsou nepoddajné, velmi často elektrizují, nedrží tvar a zkrátka si dělají, co se jim zachce. Je proto velmi důležité používat péči, která vlasy zjemňuje, a nezapomínat ani na pokožku hlavy, která je pro růst zdravých vlasů zásadní.

„Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech. Dalšími přidanými hodnotami jsou vitaminy a suroviny podporující jejich hloubkovou výživu a regeneraci,” doporučuje Zuzana Gavendová. Ideálními ingrediencemi jsou oleje z různých druhů ořechů, avokádové a arganové oleje nebo například vitamin B5. Dále čtěte: Nejčastější zlozvyky, kterými si ničíme vlasy v domnění, že jim prospíváme.

Zdroj: TZ Amway, hairclub.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu