Kozí mléko. Tato nečekaná ingredience vám výborně pomůže se suchou pokožkou

Krása 14. prosince 2021 | 14:51 — Mirka Malá
Nejedná se zrovna o běžnou ingredienci, bez které by se kosmetický průmysl neobešel. A přesto dokáže zatočit se suchou pokožkou.
Další 1 fotografie v galerii
Prodkukty z kozího mléka dokáží skvěle hydratovat pokožku / Shutterstock

Takže co je ten tajemný zázrak? Kozí mléko. A produkty z něj dokáží opravdu výrazně pomoci, pokud se dlouhodobě potýkáte se suchou pokožkou a žádné běžné kosmetické produkty vám nepomáhají.

Tělový krém se šlehaným kozím mlékem

To je zrovna něco, co opravdu musíte vyzkoušet. Nečekejte ale nic hutného, jde spíš o bohatý krém. Ona vzdušnost se dostaví až poté, co své tělo tímto kozím mlékem namažete. Vaše pokožka zůstane hedvábně jemná. Kozí tělové mléko intenzivně hydratuje, dokonce zjemňuje vrásky, vyhlazuje a vyživuje pokožku.

Kozí balzám na rty

Rty se rovněž velmi často potýkají s dehydratací, obvzlášť teď v zimě. Kozí balzám se vyplatí nanést na noc, aby se rty pořádně zhydratovaly, a dále jej běžně používat podle potřeby. Dermatologové slibují, že jemnost vašich rtů vás opravdu překvapí.

Kozí pleťová maska a další produkty

Další kozí kosmetický produkt, který se vyplatí vyzkoušet. pokud navíc trpíte trochu akné, budete mít rychle po problému.

Kozích produktů je naštěstí na trhu poměrně hodně, i když se o nich jen málo ví. Pokud vás trochu děsí fakt, že kozí mléko obvykle trochu zapáchá, nemusíte se vůbec bát, nic takového vás u kozí kosmetiky nečeká.

Proto v klidu můžete vyzkoušet i kozí čísticí mléko, dokonce i kozí vlasové masky, sprchové gely nebo krémy na ruce a nehty. Dále čtěte: Kurkuma má úžasný vliv na vlasy. Při správném používání vám pomůže s jejich vypadáváním a zatočí i s lupy.

Zdroj: Byrdie.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V loňském roce stáhli lidé více než 230 miliard aplikací. Podle expertů se jedná o varovný signál

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Zavřít reklamu