Správně očistit, ošetřit a zvlhčit. To je tajemství krásné pleti Egypťanů, které znala už královna Kleopatra

Krása 29. dubna 2022 | 12:56 — Pavla Krejčí
Že staří Egypťané byli milovníky krásy, to asi nikoho nepřekvapí. Každý si vybaví překrásnou královnu Kleopatru, které se nikdo nevyrovnal. Co ale stálo za její krásnou a udržovanou pletí? Podívejte se na zázračné tipy, díky kterým si Egypťané uchovávali zdravý vzhled už před více než 5000 lety.
Dalších 5 fotografií v galerii
Kleopatra je vzorem mnoha žen, které chtějí být krásné jako ona / Unsplash

Netýkalo se to pouze žen, i muži pečovali o svůj vzhled a využívali k tomu různá líčidla a přírodní tinktury. Péče o pleť byla zásadní součástí jejich každodenního života. Využívali veškeré přírodní zdroje (rostliny a oleje). Krása se považovala za projev ušlechtilosti a také věřili, že čistota odvrací zlo. Dodržovali tři jednoduché kroky: očistit, ošetřit a zvlhčit.

Přírodní oleje jako elixír mládí

Starověký Egypt byl vystavený horkému a suchému podnebí Středozemního moře, proto Egypťané hledali způsoby, jak o pleť na horkém slunci pečovat. K zachování mladé a vyživené pleti používali ricinový, moringový a sezamový olej, které napomáhaly v boji proti známkám stárnutí.

Mléčné koupele

Rituály krásy byly rutinní záležitostí. Velmi si je oblíbila i samotná Kleopatra. Používalo se kozí a oslí mléko společně s kurkumou. Právě kyselina mléčná měla zázračné účinky na čistotu a zářivost pleti. Pro povzbuzení smyslů se do koupele přidávaly esenciální oleje například levandulový.

Sůl z Mrtvého moře

Jedním z tajemství krásy přímo od samotné královny Kleopatry byla sůl z Mrtvého moře. Vyniká uklidňující účinky a léčivými vlastnostmi. Pleť zbavuje odumřelých kožních buněk a zabraňuje vzniku skvrn. Nejenže udržuje pokožku mladou a pevnou, ale také bojuje proti kožním nemocem jako je ekzém nebo lupénka

Cukrová pasta

Egypťané dbali na čistotu a úpravu všech částí těla. Dokonce se pravidelně zbavovali ochlupení. K tomu používali cukrovou pastu, která vznikla smícháním cukru, citronu a vody.

Medové a mléčné masky

Egypťanky vynikaly krásnou a bezchybnou pletí, které docílily pomocí pleťových masek. Nejčastěji míchaly mléko a med, jejichž hydratační účinky nejvíce prospívaly pokožce.

Mateří kašička

Kleopatra byla vskutku guru, co se týče kosmetické péče. Jejím osobním tajemstvím byla mateří kašička, která díky antioxidantům pomáhala se známkami stárnutí. 

Kohl a spálené mandle

Staří Egypťané nebyli zběhlí pouze v péči o pleť, vynikali také v oblasti make-upu. Největší důraz kladli na oči, proto zvýrazňovali jejich krásu. Pro domalováni obočí, barvení řas a orámování očí používali zelený a černý kohl vyrobený z malachitu a galenitu. Věřilo se, že posiluje oči a chrání je před nemocemi. Oční stíny vyráběli mícháním oleje a práškového malachitu. K natírání obočí posloužili pálené mandle. Díky nim bylo obočí černé a dokonale vyplněné.

Mnoho žen po celém světě používá osvědčená tajemství krásy ze starověkého Egypta. V podstatě všechny suroviny lze snadno sehnat a také je najdete jako složku v mnoha produktech. Inspirujte se královnou Kleopatrou a pociťte, jaké to je mít krásnou pleť díky jednoduchým tipům. Psali jsme také: Řídké vlasy pomůže vyřešit správný účes. Vsaďte na kratší střihy, třeba pixie nebo vlnitý či ombré bob

Zdroje: marieclaire.com, femina.in, longevita.co.uk, stylesatlife.com

Témata: Egypt, krása, ženy
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu