Nedrží vám lak na nehty? Možná děláte jednu z následujících chyb
Lakujete si ráda nehty, ale aplikace se často nepovede, na vašich nehtech se vytvářejí bubliny a proces trvá déle, než chcete? Projděte si s námi lakování krok za krokem a zjistěte, kde děláte chybu.
Správné odlakování
Začněte tím, že si nehty odlakujete, i když na nich momentálně žádný lak nemáte. Odlakovač totiž nehet také odmastí a lak na nich pak bude lépe držet. Nejlépe je použít odlakovače bez acetonu.
Podkladová báze
Po odmaštění všech nehtů na ně začněte nanášet podkladový lak. Nehet je porézní, a pokud póry nevyplníte podlakem, tak se do nich dostane lak s pigmentem, po odlakování v nich trochu pigmentu zůstane a nehty zůstanou nažloutlé.
Neprotřepávejte lak těsně před nanášením
Pokud chcete, aby vám lak v lahvičce vydržel dlouho, je třeba ho pravidelně proklepávat nebo protřásat. V lahvičkách proto bývají kuličky, které při podobném pohybu cinkají. Nikdy to ale nedělejte těsně před lakováním, protože třesením se do laku dostanou vzduchové bublinky a ty by pak mohly na nehtu vypadat nehezky a dělat neplechu při aplikaci laku.
Lakování
Když podkladový lak náležitě zaschne, pokračujte barevným lakem, který je ideální nanášet v co nejmenším počtu tahů. Pokud přetáhnete i mimo nehet, tak ihned použijte korekční tužku napuštěnou odlakovačem. Nemáte-li jí zrovna po ruce, pak vám stejnou službu udělá vatová tyčinka na čištění uší, kterou do odlakovače namočíte. Méně krycí laky je pak třeba po zaschnutí nanést v dalších vrstvách.
Ochranný lak
Lakování zakončete svrchním lakem, díky kterému se barevný lak nepoškrábe a bude se hezky lesknout. Pokud opravdu spěcháte, můžete si čekání na zaschnutí nehtů zkrátit rychlosušičem ve spreji. Většina laků už však dnes je rychleschnoucích a můžete na ně nanášet další vrstvu hned, jakmile dokončíte poslední prst. Dobře nalakované nehty by měly vydržet hezké a bez poškození nejméně 3 až 5 dnů.