Sůl není jen na jídlo. Může být i nejlacinějším a nejefektivnějším lékem

Krása 09. února 2018 | 10:07 Monika Moorová
Víte, že sůl můžeme využít i v mnoha dalších případech než jen osolit si s ní jídlo? Triky, které se solí můžete dělat, si určitě zamilujete. Neváhejte je vyzkoušet.
Dalších 5 fotografií v galerii
Triky s kuchyňskou solí si určitě zamilujete / Shutterstock

Sůl má v naší domácnosti opravdu široké použití, stačí jen vyzkoušet.

Stop mastným vlasům

Trápí vás mastné vlasy a nevíte, jak se jich zbavit? Dejte dvě až tři lžíce soli do svého oblíbeného šamponu. Po několika použitích by měla mastnota zmizet, nebo by se měla zredukovat.

Jiný trik spočívá v proplachování pokožky hlavy roztokem soli. Do 300 ml vody dáme lžíci soli, mícháme, dokud se nerozpustí. Postupně vetřeme do pokožky celé hlavy. Necháme působit 15 minut a opláchneme vlažnou vodou.

Peeling

Sůl se velmi často přidává do různých peelingových přípravků. Právě solí totiž masírujeme pokožku, čímž odstraňujeme odumřelé části kůže. Zanechává hladkou a prokrvenou pokožku, která je již na pohled krásnější. Zkuste sůl smíchat s olivovým olejem a dopřát si chvilku jen pro sebe při každém koupání.

Oteklé oči

I v tomto případě se ukáže sůl jako účinný pomocník. V hrnku teplé vody rozpusťte lžičku soli. Do směsi namočte hadřík a přikládejte ji na opuchlá víčka.

Bolest zubů

Nepříjemná bolest zubů vás může vyřadit z každodenních povinností. Rozpusťte sůl v teplé vodě a vypláchněte, jako když používáte ústní vodu. Směs soli a jedlé sody je skvělá i na zuby, pokud toužíte po zářivém krásném úsměvu. Buďte však opatrní. Menší množství této směsi vám pomůže udržet zuby bílé a čisté. V opačném případě si můžete zuby spíše poškodit. Sůl je považována za rizikovou látku, jejíž příjem v potravě bychom měli bedlivě sledovat

Kloktadlo

Nejlevnější a nejefektivnější lék proti bolestem v krku je kloktání slanou vodou! Přidejte do sklenice vlažné vody lžičku soli, zamíchejte a kloktejte alespoň dvakrát denně.

Sůl na rány

Jakkoli to může znít zvláštně, je to pravda. Pomůžete tím rychlejšímu hojení. Ve sklenici vody rozpusťte 2 čajové lžičky soli a trošku z této směsi dejte na pořezané místo. Možná to zpočátku nebude příjemné, ale můžete si být jisti, že to účinkuje. Pozor, nedělejte tak v případě větší rány. Tento trik je skvělý jen pro menší ranky.

Sečteno a podtrženo! Sůl má v naší domácnosti opravdu široké použití, stačí jen vyzkoušet.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Poprvé v historii. Vědcům se podařilo vypěstovat rostliny v půdě z Měsíce

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Pěstujte cukety jako to dělají v Itálii. V létě pak doslova...

Zahrádkářský kalendář: Co v květnu vysadit a na jaké...

Zavřít reklamu