Sůl není jen na jídlo. Může být i nejlacinějším a nejefektivnějším lékem

Krása 09. února 2018 | 10:07 — Monika Moorová
Víte, že sůl můžeme využít i v mnoha dalších případech než jen osolit si s ní jídlo? Triky, které se solí můžete dělat, si určitě zamilujete. Neváhejte je vyzkoušet.
Dalších 5 fotografií v galerii
Triky s kuchyňskou solí si určitě zamilujete / Shutterstock

Sůl má v naší domácnosti opravdu široké použití, stačí jen vyzkoušet.

Stop mastným vlasům

Trápí vás mastné vlasy a nevíte, jak se jich zbavit? Dejte dvě až tři lžíce soli do svého oblíbeného šamponu. Po několika použitích by měla mastnota zmizet, nebo by se měla zredukovat.

Jiný trik spočívá v proplachování pokožky hlavy roztokem soli. Do 300 ml vody dáme lžíci soli, mícháme, dokud se nerozpustí. Postupně vetřeme do pokožky celé hlavy. Necháme působit 15 minut a opláchneme vlažnou vodou.

Peeling

Sůl se velmi často přidává do různých peelingových přípravků. Právě solí totiž masírujeme pokožku, čímž odstraňujeme odumřelé části kůže. Zanechává hladkou a prokrvenou pokožku, která je již na pohled krásnější. Zkuste sůl smíchat s olivovým olejem a dopřát si chvilku jen pro sebe při každém koupání.

Oteklé oči

I v tomto případě se ukáže sůl jako účinný pomocník. V hrnku teplé vody rozpusťte lžičku soli. Do směsi namočte hadřík a přikládejte ji na opuchlá víčka.

Bolest zubů

Nepříjemná bolest zubů vás může vyřadit z každodenních povinností. Rozpusťte sůl v teplé vodě a vypláchněte, jako když používáte ústní vodu. Směs soli a jedlé sody je skvělá i na zuby, pokud toužíte po zářivém krásném úsměvu. Buďte však opatrní. Menší množství této směsi vám pomůže udržet zuby bílé a čisté. V opačném případě si můžete zuby spíše poškodit. Sůl je považována za rizikovou látku, jejíž příjem v potravě bychom měli bedlivě sledovat

Kloktadlo

Nejlevnější a nejefektivnější lék proti bolestem v krku je kloktání slanou vodou! Přidejte do sklenice vlažné vody lžičku soli, zamíchejte a kloktejte alespoň dvakrát denně.

Sůl na rány

Jakkoli to může znít zvláštně, je to pravda. Pomůžete tím rychlejšímu hojení. Ve sklenici vody rozpusťte 2 čajové lžičky soli a trošku z této směsi dejte na pořezané místo. Možná to zpočátku nebude příjemné, ale můžete si být jisti, že to účinkuje. Pozor, nedělejte tak v případě větší rány. Tento trik je skvělý jen pro menší ranky.

Sečteno a podtrženo! Sůl má v naší domácnosti opravdu široké použití, stačí jen vyzkoušet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská rádiová frekvence vysílá podivné šifry už desítky let. Kde se zařízení nachází, zůstává záhadou

Jak vybrat správné nůžky na živý plot a jak o ně pečovat

Jestli nevíte, co s velkou úrodou rajčat, usušte je....

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Zavřít reklamu