Tipy na vlhčené přírodní ubrousky bez nebezpečných chemikálií

Krása 16. března 2018 | 08:17 Monika Moorová
Očekáváte od vlhčených ubrousků perfektní odlíčení, žádné chemikálie a pouze přírodní látky? Připravte si je doma. Domácí vlhčené ubrousky vám navíc ušetří plno peněz.
Další 1 fotografie v galerii
Vyrobit si můžete ubrousky na odličování obličeje, ale pokud máte miminko, můžete je použít i na utírání zadečku při přebalování / Shutterstock

Vlhčené ubrousky jsou šikovným pomocníkem například při odličování či delším cestování. Používáte rádi vlhčené ubrousky k odličování či k péči o miminko?

Jenže klasické vlhčené ubrousky obsahují syntetické tenzidy, konzervanty a parfemace, které přispívají k podráždění pokožky tím, že narušují přirozený ochranný kožní film a hubí i prospěšné mikroorganismy.

Pokud se vlhčených ubrousků nechcete vzdát a již vás nebaví jejich věčné nakupování, pak si je můžete vyzkoušet sami vyrobit. Výroba domácích vlhčených ubrousků je velice snadná a navíc víte, které přípravky jste k jejich výrobě využili. 

Co budete potřebovat?

  • 1 role papírových utěrek
  • 2 šálky převařené destilované vody
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 5 kapek tea tree oleje

Postup

Roli kuchyňských utěrek rozřízněte na polovinu (druhou půlku si schovejte na příště).
Vložte do příhodné uzavíratelné nádoby a zalijte mixem vody a olejů. Nechte nasáknout, zaklapněte víčko a otočte vzhůru nohama, aby se tekutina dostala úplně všude.
Po půl hodině otočte zpět a vytáhněte lepenkový střed.

Ubrousky uchovávejte zavřené, ať nevyschnou. Používat je můžete maximálně 5-7 dní. Pak si udělejte novou várku. Nenamáčejte příliš mnoho ubrousků. Dlouho namočené ubrousky díky tomu, že se jedná o přírodní směs, mohou trošku zatuchnout.

S ingrediencemi můžete experimentovat podle libosti a nálady. Zkuste do směsi přidat různé bylinky. Použít můžete i jakýkoliv jiný kvalitní rostlinný olej, třeba olivový. Potěšíte tak svou pleť i svou peněženku. Když jsme u té hygieny, víte, kde se vám ubrousky budou nejvíce hodit? Čtěte více.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Soudní taškařice získává nové rozměry. Amber Heard byla diagnostikována s kontroverzní poruchou osobnosti vyžadující pozornost

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Pěstujte cukety jako to dělají v Itálii. V létě pak doslova...

Zahrádkářský kalendář: Co v květnu vysadit a na jaké...

Zavřít reklamu