Stop roztřepeným vlasovým konečkům!

Krása 04. ledna 2017 | 16:05 — Monika Moorová
Roztřepené konečky patří k vlasovým problémům, který trápí mnoho žen. Úprava takových vlasů je totiž náročnější - přesušené a poškozené konečky vlasů jen těžko vytvarujete.
Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout. / Internet

I po nekonečně dlouhém úsilí nakonec váš účes bude působit střapatě, a tím pádem neupraveně. Že vám to něco připomíná? Tak nezoufejte, poradíme vám, jak se roztřepených konečků zbavit jednou pro vždy.

Vlasy nedrbejte ručníkem
Umyté vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše je oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy. Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte. Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

Nekartáčujte vlasy namokro
Počkejte, až vlasy proschnou. Naneste na ně vyživující emulzi, která usnadní rozčesávání a ochrání vlasy před horkým vzduchem fénu. K rozčesávání použijte hřeben s co nejširším rozestupem zubů.

Fénujte opatrně
Vlasy nepřesušujte. Ke konci nechte fén jen nastudeno. Některé přístroje mají dokonce čidla, která hlásí, že vlasy jsou příliš vysušené.

Citlivé rozčesávátko
K narozeninám si můžete přát jemný rozčesávací kartáč tangle teezer. Připomíná trochu kartáče na hřebelcování koní, ovšem je také velmi účinný a šetrný.

Poskytněte vlasům výživu
Investujte do dobré vlasové masky a aplikujte ji aspoň jednou týdně. Dobrý je i olivový olej, jen se hůř vymývá. Zevnitř vlasům dodejte výživu v podobě potravin, které podpoří růst vlasů.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu