Chcete mít krásnou pokožku i v zimě? Stačí dodržovat pár maličkostí

Krása 14. listopadu 2018 | 09:34 — Monika Moorová
Určitě jste si toho také všimli. Se zimou nám na obličeji vylezou veškeré nedokonalosti. Pleť ztrácí svůj lesk, je vysušená a vypadá vyčerpaně. Poradíme, jak ji udržet v optimální kondici.
Další 3 fotografie v galerii
Pokožka dostává v zimě pořádně zabrat / Shutterstock

V zimě na svou pokožku musíte myslet mnohem více než v létě. Nejen nízké teploty totiž naší pleti moc neprospívají. Když se k nim přidá i silný vítr, nedostatek slunečního svitu, rozdíly teplot mezi bytem a venkovním prostředím a ještě stres z blížících se Vánoc, pokožka dostane pěkně zabrat.

Pozor na rozdíly teplot

V zimě mohou venkovní teploty klesnout hluboko pod bod mrazu, ale v bytě nebo v domě máte neustále krásných 21 °C. Příjemně si sedíte u krbu nebo televize, popíjíte čaj a užíváte si teploučka. Problém je v tom, že pokožka rozdíly teplot velmi špatně snáší. A když jí denně vystavujete rozdílu 30 – 40 °C, začne být pěkně unavená, ztratí přirozenou vlhkost a lesk.

Můžete proto zkoušet teplotu trochu ztlumit, nebo topení úplně vypnout alespoň v předsíni. Před odchodem z bytu se tak alespoň trochu aklimatizujete.

Peeling jako základ

Pleť se vám zdá suchá a stažená, ale hydratační krémy mají jen minimální efekt? Možná je to proto, že si mažete již mrtvé částečky kůže. Před aplikací hydratačního krému proto pomocí peelingového mýdla odstraňte odumřelé buňky a uvidíte, jak se vaše pleť během chviličky opět rozjasní. Jak vyrobit doma úžasný peeling se dočtete v našem jiném článku.

Zaměřte se na svůj jídelníček

Skvělou potravinou, která by neměla chybět v zimním jídelníčku, je rozhodně máslová dýně. Karotenoidy obsažené v této vynikající potravině jsou účinnými antioxidanty, které snižují poškození kožních buněk. Vhodné je i lněné semínko, které při denním užívání snižuje zarudnutí kůže a hydratuje pokožku. Za zhoršených podmínek, které v zimě rozhodně panují, se doporučuje vyšší příjem vitaminu C, který pomáhá proti stárnutí pokožky. Například v jednom kuse kiwi je obsažena jeho denní dávka.

Co pro barvu pleti

Rajčata jsou pro barvu pleti využívána nejen v létě, ale skvěle se hodí i v zimě. Jsou ideálním ochráncem před slunečními paprsky, protože ve své vařené podobě obsahují vysokou hladinu lykopenu, který blokuje UV záření. Lykopen se navíc v buňkách usazuje a dodává pleti snědší vzhled. Není vaše pleť v top formě? Zkuste úžasné domácí masky.

Pozor na krémy na ruce

V zimě má většina z nás silně vysušené ruce, a tak se v kabelce, na pracovním stole a na nočním stolku začnou objevovat různé krémy, které mají od vysušených rukou odpomoci. To je v pořádku. Musíte ale dávat pozor, abyste si mastnýma rukama nesahali zbytečně do obličeje. Hutné krémy totiž mohou u některých typů pokožky vyvolat akné, které neuvítáte ani v létě, natož v zimě, kdy má pokožka obličeje mnoho dalších starostí.

Hydratujte nejen zvenku

Krémy, které hydratují pleť, jsou v zimě vítané. Nezapomínejte svou pokožku ale hydratovat i zevnitř. Jakmile je venku mráz a do toho fouká silný vítr, je nutné pít více než jindy. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Jak vybrat správné nůžky na živý plot a jak o ně pečovat

Jestli nevíte, co s velkou úrodou rajčat, usušte je....

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Zavřít reklamu