Máte problematickou pleť? Zkuste sílu osvědčených bylinek
Na začátek vám postačí běžně dostupné bylinky, jako například heřmánek, levandule, lípa, růže nebo hloh, které si můžete v sušené formě zakoupit v lékárně nebo ve specializovaných obchodech. Podle níže uvedených návodů si pak můžete z těchto bylinek namíchat kombinace na obklady, pleťové masky a napařování.
Proč napařovat?
Nečistoty si z povrchu pleti odstraňujeme každodenně, ale jednou za měsíc je vhodné udělat i hloubkové čištění pleti. Zkuste napařování. Pára totiž rozšiřuje póry a vývody mazových žláz. Přidáním vhodných bylinek má napařování i léčivé účinky, protože naši pleť pročišťuje a zlepšuje její prokrvení.
Jaké bylinky jsou pro suchou a citlivou pokožku nejvhodnější?
Levandule
Pro stárnoucí pokožku jsou květy levandule výborné jako osvěžující přísada. Stačí 3 kávové lžičky na 1 litr vody.
Lípa
Pro svůj čisticí a léčivý účinek je kůra z lipových květů vhodná pro pleť každého druhu. Navíc chrání pokožku před infekcí.
Heřmánek
Je vhodný na napařování obličeje, zábaly a obklady. Má uklidňující a hojivý účinek a zároveň čistí a povzbuzuje regeneraci pokožky.
Růže stolistá
Přípravky z růží se používají na suchou pokožku. Zápar z květů růže má utišující a léčivý účinek na poškozenou pleť.
Hloh
Zápar z hlohu je vhodný k napařování suché a podrážděné pokožky. Pomáhá i jako obklad. Stačí zalít horkou vodou hrst květů nebo listů, přidat 2 litry vody a 1 polévkovou lžíci medu.