Toužíte po dokonalém make-upu? Stačí pár jednoduchých změn v líčení

Krása 13. prosince 2018 | 12:30 — Monika Moorová
Chcete, aby vám make-up vydržel celý den? Žádný problém. Stačí k tomu pár jednoduchých změn a vaše líčení může zůstat dokonalé mnohem déle. 
Dalších 8 fotografií v galerii
Která žena by nechtěla, aby jí make-up vydržel co nejdéle? / Shutterstock

Není nic horšího, než když se po důkladném ranním nalíčení podíváte odpoledne do zrcadla a uvidíte na tváři cosi, co rozhodně nevypadá, že jste se celé ráno pokoušela o perfektní make-up. Kde dělají ženy při líčení největší chyby?

Nezapomínejte na podklad

Pokud chcete, aby váš make-up vydržel bezvadný celý den, nesmíte zapomenout na podkladovou bázi nebo fixátor. Zajistí delší krytí, zároveň vyplní póry a zjemní jakékoliv nedokonalosti na pleti.

Fixátor je důležitý

Oblíbený je také fixační sprej po líčení, odborníci se shodují, že pokud máte kvalitní make-up a dobře zvolený odstín, můžete nanést hned dvě vrstvy a každou zvlášť přestříkat fixačním sprejem. Pak postačí pokračovat podle toho, jak jste zvyklé. 

Tipy na snadné nanášení

Než naťukáte make-up na pleť, zahřejte ho v dlani. Díky teplu se bude hladčeji nanášet. Pokud budete make-up nanášet poklepáváním, nebude mít sklony během dne sklouzávat; k pleti tak totiž přilne lépe, než když ho budete aplikovat roztíráním.

Sáhněte po správném produktu

Pokud chcete, aby make-up vydržel opravdu celý den, sáhněte po produktech s označením „long-lasting“, které neobsahují oleje. Místo nanášení velkého množství produktů na pleť raději zvolte variantu vrstvení. Pokud aplikujete make-up, zkuste nejdřív jen velmi tenkou vrstvu produktu rozetřít do ztracena. Kdyby se vám to zdálo málo, můžete přidat další tenkou vrstvu. Make-up bude držet mnohem lépe, pokud je nanášen v menším množství, příliš mnoho produktu se může zdrcnout a slévat do linek. Totéž platí i pro tvářenky, oční stíny nebo rtěnky. Začněte s málem a postupně přidávejte na intenzitě.

Bez těchto produktů nebude váš make-up dokonalý

Aby váš make-up nebudil dojem masky, rozhodně nezapomeňte na pudr, bronzer a tvářenku. Pudrem zabráníte nežádoucímu lesku, tvářenka dodá svěží nádech, rozjasňovač rozzáří oblast kolem očí a korektor pomůže zamaskovat pupínky. Bronzer pak dodá vaší pleti nádherně opálený odstín.

Jak na líčení očí 

Stíny

Jestli se vám většinou oční stíny obtisknou na horní víčko a po několika hodinách už byste je marně hledaly, možná za to může mastná pokožka. Okolí očí a víčka se více mastí. Takže pokud chcete, aby vám stíny vydržely celý den či noc, zkuste si před nanesením stínů potřít víčko tenkou vrstvou korektoru, který pak zapudrujete sypkým očním stínem. Ideálně zvolte transparentní odstín. Až poté můžete nanést stíny. Můžete si také vypomoci podkladovou bází pod oční stíny.

Linky

U očních linek si můžete pomoci podobně jako u očních stínů. Místo tekutých linek, které jsou na vodní bázi, raději vybírejte gelové tužky na oči. Můžete použít i dlouhotrvající tužky na oči, ale ty by neměly být příliš mastné. Abyste docílily precizní linky, tužka by neměla být ani příliš suchá.

Líčení rtů

Ještě než nanesete samotnou rtěnku, vykreslete rty tužkou v barvě rtěnky. Pokud takovou nemáte, pořiďte si univerzální světlou tužku, kterou můžete použít pod všechny rtěnky. Pak naneste první vrstvu rtěnky a obtiskněte ji do papírového ubrousku. Celý proces zopakujte, rty můžete ještě přes ubrousek zapudrovat transparentním sypkým pudrem. A pokud se vám tento postup zdá příliš zdlouhavý, sáhněte v obchodě po tekutých rtěnkách. Vypadají na první pohled sice jako lesk na rty, ale jakmile uschnou, změní se v matné rtěnky, které přežijí ledacos. 

A nezapomeňte, že žádný vzhled není kompletní bez dokonalého obočí. Díky správnému tvaru obočí vynikne váš obličej. Co všechno je důležité při úpravě obočí? Psali jsme před časem.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu