Jak mít bezchybné obočí? Pár tipů, které se vám budou hodit

Krása 21. prosince 2018 | 15:19 — Monika Moorová
Upravené obočí je pro krásný obličej zásadní. Jedině dlouhá ofina překryje obočí, které tak zůstane ostatním utajeno. Ve všech ostatních případech o sobě jeho vzhledem vypovídáte víc, než si uvědomujete.
Další 4 fotografie v galerii
Vytvarovat krásné obočí může být někdy docela věda / Shutterstock

K určení vhodného tvaru využijte dvě tužky nebo štětce. Položte je křížem u křídla nosu - jednu tužku vzhůru vedle nosu, druhou prodlužte k vnějšímu koutku oka. Kde se tužka setká s obočím, tam má mít správný okraj. Základní linii obočí zásadním způsobem neměňte, k obličeji se vždy hodí nejvíc přirozený tvar. Jen to, co vám v něm roste navíc, vytrhejte, co chybí, doplňte líčením.

Jak bezbolestně vytrhávat?

Aby vás trhání tolik nebolelo, vypněte prsty pokožku a chloupky trhejte ve směru růstu a směrem nahoru. Kůži chvílemi povolte, abyste zkontrolovali tvar obočí. Čelisti pinzety musí být ostré a suché. Mastné, například od krému, by sklouzávaly. Zčervenalou pokožku chlaďte kostkou ledu. Nejlépe je vytrhávat obočí před spaním, aby měla pokožka čas do rána na zklidnění.

Co nikdy nedělat 

  • Nenechat ho tetovat ani holit.
  • Nevytrhávat si ho v jeho horní linii, protože v těchto místech už nedoroste.
  • Nepoužívat na jeho dokreslení neadekvátní odstín hnědé nebo černé.   

Jaký zvolit odstín?

Ať už máte svou přírodní barvu vlasů, nebo ne, vaše obočí by nikdy nemělo mít naprosto identickou barvu. Pokud jste bruneta, mělo by mít vaše obočí o odstín tmavší barvu, než mají vaše vlasy. Jako blondýna byste dokonce měla nosit barvu obočí o 2 až 3 odstíny tmavší, a to ať jste přírodní blond, nebo se odbarvujete. Černovlásky by si zase naopak měly vybrat o tón světlejší tužku na obočí, aby celkový efekt nepůsobil příliš tvrdě. Vždy se ale snažte o to, aby odpovídal barevný tón. Víte, jaké chyby dělají ženy při odličování a škodí tak své pleti? Psali jsme zde.

Tipy, které se budou hodit

  • Jestli nevíte, kde by mělo vaše obočí začít a kde skončit, je to na to jednoduchý trik: vezměte si do ruky tužku, dejte si ji do vertikální polohy podél nosu, respektive k jeho kořenu. Tam, kde tužka směřuje k oblasti obočí, by mělo začínat.
  • Nejvyšší bod obočí by měl jít tak, jako když si vezmete tužku, která vám půjde od kořene nosu, přes panenku. V nejvyšším bodě by se mělo obočí lámat a odtud už směřovat jen dolů.
  • Místo, kde by vaše obočí mělo končit, najdete tak, že si přiložíte tužku k nosu a ke konci oka. Pod tímto bodem můžete vytrhat všechny chloupky. Ano, za ideál krásy se v případě obočí sice považuje úhel 45 stupňů, rozhodně to ale neznamená, že byste se ho měla snažit docílit za každou cenu.
  • Mnohem lepší je vytrháním přebytečných chloupků podpořit váš přirozený oblouk, protože to je ten, který bude vypadat nejpřirozeněji a bude vám slušet nejvíc.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu