Největší prohřešky při skladování kosmetiky. Co nejvíce škodí?

Krása 30. ledna 2019 | 09:27 — Monika Moorová
I kosmetika má svou životnost, a pokud ji neskladujete správně, můžete její trvanlivost i výrazně zkrátit. Pojďme se podívat, jak ukládat krémy, make-upy či rtěnky a co těmto produktům nejvíce škodí.
Dalších 5 fotografií v galerii
Krásná tvář vyžaduje kvalitní a nepoškozenou kosmetiku / Shutterstock

Všechny kosmetické prostředky mají dobu trvanlivosti. Jinou kosmetiku používáme v létě, jinou máme zase na zimu. A obzvlášť make-up, protože během roku se nám mění odstín pleti. Takže v zimě, kdy máme pleť obvykle světlejší, už nemůže používat make-up, který jsme nosili v létě. Určitě ho kvůli tomu nevyhazujte. Pokud jej dobře uskladníte, stejně jako další kosmetiku, tak vězte, že ho budete moci příští sezonu klidně bez obav zase používat. 

Vlhko, světlo, teplo

Veškerá kosmetika je hodně háklivá na dvě věci, a to na vlhkost a světlo. Obzvlášť v koupelně, kde je často vysoká koncentrace vlhkosti, což je ideální prostředí pro množení bakterií. Na poličkách jsou zase všechny produkty vystaveny světlu a nezáleží, zda dennímu či elektrickému. Ale ani jedno jim nedělá dobře. Stejné to je i se změnami teplot. Pokud tedy vaše kosmetika výrazně změní barvu, konzistenci nebo aroma, pryč s ní. Jinak se vystavujete riziku vzniku alergické reakce.

Jak skladovat make-up? 

Krémový make-up nejlépe schovejte na tmavé, chladné místo. Nemusí to být nutně do lednice. Tam dejte balení, které ještě nemáte otevřené. Čas od času očistěte krček tubičky či flakonu a vnitřní část víčka. Bakterie jsou velmi zákeřné a na rukou jich máme opravdu hodně.

Rtěnky a krémová líčidla

Rtěnky mají při pokojové teplotě trvanlivost okolo dvou let. Pokud je balení zavřené, v ledničce se jejich životnost prodlouží. Podobně jsou na tom krémové oční stíny, tvářenky i rozjasňovače. Pokud však změní barvu, tvar nebo vůni, vyhoďte je.

Pozor na řasenky 

Pokojová teplota nevadí ani řasenkám. Jenom myslete na to, že je potřeba maskaru po půl roce vyměnit. Hlavní důvod je ten, že se v ní může za několik měsíců nahromadit spoustu bakterií a protože jsou oči velmi citlivé, mohlo by to vést i k zánětu spojivek.

Parfémy a toaletní 

Teplo parfémům rozhodně neprospívá. Proto je lepší vyhledat chladnější a tmavé místo. Světlo totiž může působit na aroma, které by se vám potom vůbec nemuselo líbit. Pokud uvidíte, že vaše voňavka viditelně změnila barvu, raději ji už nepoužívejte.

Laky na nehty

Lak na nehty do lednice určitě nedávejte. Uskladněte jej na tmavém místě. Důležité však je, aby lahvičky byly vždy dobře uzavřené.

Krémy a séra

Séra jsou obecně citlivá na vzduch, světlo a teplo, a tak je lepší je kupovat s pumpičkou. Pozor na séra, která obsahují vitamin C. Na vzduchu totiž mohou oxidovat. Jinak nejenom séra, ale i krémy se doporučuje skladovat při teplotě kolem 12 stupňů. Jak co nejlépe chránit pokožku v současných mrazech? Psali jsme zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu