Krásně nalíčená můžete být i pod brýlemi. Jen musíte vědět, jak na to

Krása 24. března 2019 | 10:14 — Monika Moorová
Nosíte dioptrické brýle a nevíte si rady s tím, jak správně nalíčit oči, aby váš pohled vynikl? Není to nic těžkého.
Další 3 fotografie v galerii
Na co si dát pozor při líčení největší pozor? / Shutterstock

Pokud nosíte brýle, je velmi důležité zbavit se jakýchkoli stínů pod očima, protože pod rámečky brýlí mohou působit intenzivněji. Tady je pár zásad, se kterými v líčení nešlápnete vedle. 

Linky

To, jak se budete líčit, ovlivňuje ve velké míře vaše oční vada. Pokud vidíte špatně do dálky, skla brýlí oči opticky zmenšují. Proto nezapomínejte horní víčko obtáhnout tmavými linkami a naneste na něj hodně světlé stíny, nebojte se bílé nebo béžové, perleťové. Nemusíte se bát zvýraznit i obočí, zejména pokud jdete na párty nebo večírek.

Řasenka

Řasenku nanášejte na horní víčka, klidně ve více vrstvách, na spodní řasy stačí jedna vrstva. Celoobrubové brýle oči ještě více zmenšují, proto je nikdy navíc nerámujte tmavou tužkou na oči.

Rozjasňovač

Jestliže jste dalekozraká, tudíž vidíte špatně na blízko, skla naopak oči zvětšují. Proto byste se měla vyhnout bílým očním linkám a můžete volit tmavší tóny stínů. Rozjasňovač raději nechte v kosmetické taštičce. I při líčení pod brýle platí zásada, že byste se měla řídit odstínem své pleti. 

Obočí

Důležitou roli hraje i obočí, které by se nemělo skrývat za horními okraji obrouček. Právě obočí totiž dává obličeji ucelený vzhled, projevujete díky němu nadšení nebo naopak starost. Proč ho tedy schovávat? Výškou brýlí byste se tedy měla řídit už při samotném vytrhávání obočí. Nebojte se ho lehce zvýraznit tužkou nebo řasenkou na obočí.

Jak se správně nalíčit?

Stíny vybírejte vždycky tak, aby se barevně hodily k obroučkám brýlí. Máte-li výrazně červené brýle, tyrkysové oční stíny asi nebudou to pravé ořechové. Líčit začínáme podkladovým stínem na pohyblivé víčko. Pod obočí a do vnitřních koutků naneseme rozjasňovač.

Abyste docílila tzv. "hlubšího pohledu" naneste do očního záhybu tmavší stín. Oči opticky zvětšíme, když na spodní víčko (ale až za řasy) naneseme bílou rozjasňující tužku. Naposledy nanášíme hlavní barevný odstín a řasenku. (Dále čtěte: Oko jako zrcadlo zdraví. Jaké zdravotní problémy dokážete díky němu odhalit?).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam zajít a co prozkoumat?

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam...

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko....

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Zavřít reklamu