Nechcete mít z prověšená prsa? Vyhněte se těmto častým chybám

Krása 17. května 2019 | 12:34 — Monika Moorová
Ve dvaceti letech jste se mohla pyšnit krásným pevným dekoltem. Jenomže jak stárnete, najednou to prsa „táhne" čím dál více dolů. Proč?
Dalších 5 fotografií v galerii
Na pevnosti prsou se podílí celá řada faktorů / Shutterstock

Diety, sportování, cigarety i věk. To jsou všechno faktory, které ovlivňují pevnost poprsí. A i když se každá žena snaží zuby nehty bránit povislým ňadrům, bývá někdy příroda mnohem silnější a nemilosrdná. Nicméně určité věci jejich stárnutí urychlují. Které to jsou?

Diety jsou problém

Diety mají na pevnost poprsí velký vliv. A zvlášť takové, které končívají tzv. jo-jo efektem. Prudké kolísání hmotnosti totiž působí na prsní tkáň jako na gumu. Pokaždé, když hodně přiberete, se prsní tkáň natáhne, a jak zase hubnete, tak ztrácí pružnost. A výsledkem je, že vaše prsa budou skutečně hodně povadlá.

Nevhodná podprsenka

Když si vyberete špatnou podprsenku, bývá to nejenom nehezké, ale špatná podprsenka se může podepsat i na pevnosti ňader. Příliš malá velikost přetěžuje ramena a může způsobit i různé odřeniny či otlaky.

U příliš velké podprsenky zase prsa ztrácejí oporu, takže když poskakují nahoru a dolů, ať už za chůze nebo běhu, kůže se postupně vytahuje a pevnost prsou se vytrácí. 

Kvalitní sportovní podprsenka

A když už jsme zmínili to poskakování, tak vliv na pevnost ňader má i sport. Proto je vhodné skutečně investovat do velmi kvalitní sportovní podprsenky, která bude ňadra držet pěkně pevně na místě. Podle některých odborníků totiž příliš intenzivní cvičení, zejména takové, při kterém se hodně poskakuje, snižuje tvorbu kolagenu. Ten ovlivňuje pevnost a pružnost pokožky i ňader.

Absence sportu

Druhým extrémem je zase naprostá absence pohybu. I když prsy samy o sobě neobsahují žádné svaly, tak na svalové tkáni drží. Takže pokud tyto svaly pravidelně nezapojujete, postupně ochabují a tím ochabují i vaše ňadra. Zkuste proto kliky nebo plavání.

Pozor na cigarety

Kouříte? Tak vězte, že kromě zdravotních následků to bude mít vliv i na rychlejší uvadání poprsí. Vzhledem k tomu, že kouř z cigaret snižuje množství kyslíku, který proniká také do kůže, jeho malá koncentrace způsobuje oslabování pleti, a tedy i předčasné stárnutí. Kouřením se také zabíjí elastin, což je látka, která se podílí na celkovém vzhledu a pevnosti pokožky. Věděli jste, že kombinace elektronické a klasické cigarety je to úplně nejhorší pro vaše tělo?

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu