Chcete mít nádhernou pokožku? Postačí vám jedna běžná potravina

Krása 21. června 2019 | 09:32 — Monika Moorová
Chcete mít krásnou pokožku jakou mají Japonky? Vyzkoušejte tajemství jejich krásy. Vyrobte si doma masku, která vaši pleť nabije kolagenem. Potřebovat k tomu budete obyčejnou rýži.
Dalších 5 fotografií v galerii
Vyrobte si doma masku, která vaši pleť nabije kolagenem / Shutterstock

Možná, že to ani sami netušíte, ale rýže obsahuje kyselinu linoleovou a skvalen. Obě tyto látky jsou silnými antioxidanty a k tomu navíc stimulují produkci kolagenu. A právě ten dodává vaší pleti svěží a mladistvý vzhled! Vrásky se objevují právě, když vám začne chybět kolagen. Kromě toho, skvalen chrání pokožku před škodlivými účinky nadměrného vystavení UV paprskům ze slunce. Rýže je také bohatým zdrojem vitaminu E a gama Oryzanolu. Ty jsou zase známé svou schopností chránit srdce a snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Rýžová maska

Vyzkoušejte sami, jaké zázračné účinky bude mít na vaši pleť maska z rýže. Jednak ji krásně vyčistí, dodá hydrataci a zároveň vám vyhladí vrásky.

Ingredience

  • 3 lžíce rýže
  • 1 polévková lžíce mléka
  • 1 polévková lžíce medu

Příprava

Nejprve si uvařte rýži. V tomto případě se nebojte přidat více vody, protože odvar z ní ještě budete potřebovat. Rýži samozřejmě nesolte ani nekořeňte. Přeci jen, budete si ji aplikovat na pleť. Jakmile bude rýže měkká, klidně může být i rozvařenější, sceďte ji a hlavně vodu nevylévejte. Do vychladlé uvařené rýže přidejte mléko a med. Hotovou směs aplikujte na obličej a nechejte ji 15 minut působit. Po této době smyjte zbytky masky vývarem z rýže.

Rada na závěr

Pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků, opakujte tuto proceduru jedenkrát do týdne. Vyzkoušejte i další rychlé a jednoduché domácí masky, které rozzáří a vyčistí vaši pleť. (Dále čtěte: Připravte si pleťovou masku na míru. Má mnohem lepší účinky).

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu