Chcete mít krásné vlasy? Měli byste se vyvarovat časté neřesti

Krása 31. července 2019 | 11:57 — Monika Moorová
Věděli jste, že alkohol má negativní vliv i na kvalitu vlasů? Specialisté varují, že jeho přespřílišná konzumace může vést k situacím, kdy se vyživující elementy z těla zcela vytratí. A to přímo ovlivňuje stav vlasů.
Další 4 fotografie v galerii
Nepřehánějte to s alkoholem, může se to negativně odrazit na vašich vlasech / Shutterstock

Nejčastějšími problémy lidí, kteří konzumují přespříliš alkoholu a svoje tělo opět nehydratují, jsou viditelně matné vlasy, které ztratily svůj lesk, a roztřepené konečky. Specialisté varují, že přespřílišná konzumace alkoholu může vést k situacím, kdy se vyživující elementy z těla zcela vytratí. Bez správné dávky vitaminů, hlavně těch ze skupiny B, A, C a E,  či vyživujících ingrediencí jako je biotin, zinek, či kyselina listová, ztratí vlasy svůj přírodní lesk a sílu a stanou se matné, roztřepené a slabé.

Deficit vitaminů a minerálů v organismu se dá samozřejmě léčit jejich doplněním, ale pokud s nadměrnou konzumací alkoholu nepřestanete, nic se tím nevyřeší. Pokud bude nedostatek živin dlouhotrvající, můžete se s krásnými vlasy rozloučit.

Jak ovlivňuje alkohol kvalitu vlasů? 

Dehydratace

Alkohol je tzv. diuretikum a je všeobecně známo, že způsobuje zrychlenou dehydrataci. V důsledku toho trpí i vlasy, které jsou pak suché a lámavé.

Roztřepené konečky

Alkohol vysušuje vlasy. Tím, že je vlas suchý, stává se také slabším a tím je více náchylnější k třepení.

Ztráta objemu

Po propitém večeru vás druhý den v zrcadle čeká pohled na zplihlé kadeře. V důsledku všech již zmíněných účinků pití alkoholu už vlasy nemají sílu na to být plné života. Proto jsou bez objemu.

Ztráta vlasů

Vaše vlasy, stejně jako jakékoli jiné tkáně v těle, potřebují správnou výživu. Pokud budete pít pravidelně nadměrné množství alkoholu, můžete tím vyvolat nedostatek zinku a vápníku v krvi. To může způsobit vypadávání vlasů.

Jak zmírnit negativní účinky alkoholu

Pokud vás čeká nějaká bujará oslava, po každé jedné skleničce alkoholického nápoje vypijte jednu sklenici vody. Nejen, že budete pít pomaleji, ale zůstanete i hydratovaná a vaše vlasy nebudou tolik trpět. Recept na krásné a zdravé vlasy? Zkuste metodu, která neuvěřitelně funguje.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne i uprostřed nevlídného podzimu

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Poznejte skutečnou perlu Evropy a její skrytá tajemství, o...

Horská střediska citelně zdražují. Tipy, jak ušetřit při...

Chcete poznat něco opravdu výjimečného? Vydejte se do...

Zavřít reklamu