Víte, na co všechno můžete použít dětský pudr? Jeho využití vás dostane do kolen

Ostatní 13. května 2017 | 07:18 — Monika Moorová
Pokud vám doma zůstane dětský pudr, určitě ho nevyhazujte. Dá se použít jako odstraňovač skvrn nebo místo suchého šamponu.
Blogerky na pudr nedají dopustit / Shutterstock

Připravili jsme si pro vás několik triků, které život ženy zjednoduší a hlavně ušetří drahocenný čas. Pokud jste ještě některé z triků neznaly, je na čase, abyste je zařadily do svých praktik.

Bojujete se skvrnou
Skvrna od červeného vína na světlém oblečení může být konečnou pro další nošení. Ale když si včas vzpomenete na dětský zásyp, pomůže vám katastrofu zažehnat. Na postižené místo trochu nasypte a jemně vetřete do oblečení. Sypký materiál tekutinu nasaje a flek znatelně zesvětlá. Pak už jen vložte do pračky a počkejte na výsledek. Stejně dobře působí namastné skvrny od jídla.

Sháníte bázi pod make-up?
Sháníte stále podkladovou bázi pod make-up, která vám zajistí jemnější pleť, tedy že make-up bude vypadat o něco lépe? Většinou podkladové báze stojí celkem dost peněz, k tomu vám nemusí vyhovovat, nebo výsledek prostě není takový, jaký jste čekala a z celého nákupu tak budete zklamaná. Efektivní bází může být právě dětský pudr, jehož cena se pohybuje okolo 50 korun.
Aplikace spočívá v tom, že si pudr jednoduše nasypete (v menším množství) do dlaní a postupně roztíráte po celém obličeji. Pokud používáte ještě podkladový krém, určitě pudr nanášejte až na něj. Pudr vám udělá jakousi bělejší masku, kterou byste měla velice dobře rozetřít, abyste měla na každém místě pudru co nejméně. Poté jednoduše začnete nanášet make-up, který vám díky bázi vydrží o něco déle a navíc bude na vaší pleti působit jinak (to už ale záleží na typu pleti).

Krátké a nevýrazné řasy
Možná vás to překvapí, ale za vyzkoušení to stojí. Blogerky totiž na pudr nedají dopustit. Dodá totiž vašim řasám mnohem víc objemu, než předražené "zaručený objem dodávající" řasenky. Stačí jen na řasy nanést vrstvu klasické obyčejné řasenky, pak nasypat pudr na kosmetický tampónek, řasy s ním lehce poprášit a nakonec je přetřít další vrstvou maskary. Postup můžete ještě jednou zopakovat.

Zápach z bot
Už jste několikrát zkoušeli odstranit nepříjemný zápach z bot a marně? Nebojte se do nich nasypat pořádnou dávku pudru. Ten vstřebá všechnu přebytečnou vlhkost a vrátí vložce do bot svěžest a vůni. Celý postup několikrát zopakujte.

Zabraňuje podráždění kůže
Dětský pudr mohou používat i dospělí. Zvláště do míst, kde je kůže náchylná k podráždění. Když o sebe třete stehny, nebojte se pudr použít na vlhkost i tu. Hodí se i na prsní rýhy žen s větším poprsí, kde se mohou vytvářet zapářky.

Zauzlované řetízky
Neztrácejte čas zoufalými a většinou neúspěšnými pokusy rozmotat své zašmodrchané šperky. Uzlíky na řetízcích snadno povolíte, když na ně nasypete trochu pudru a vezmete si na pomoc špendlík.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu