Slupky cibule jsou velmi léčivé. Naučte se využít jejich sílu

Ostatní 18. února 2020 | 14:35 — nov
O tom, že je cibule zdravá a prospěšná pro naše zdraví, víme asi všichni. Ale co slupky z cibule? Mají také nějaké účinky, o kterých se tak často nemluví? Také u vás vždy končí v koši? Tak čtěte dál, protože od nynějška je téměř jistě začnete využívat.
Další 4 fotografie v galerii
Slupky z cibule a jejich zázračné účinky / Depositphotos

Léčivé účinky slupek z cibule jsou sice známy již mnoho let (zejména v lidovém léčitelství), ale zná je jen málokdo, což je velká škoda. Slupky totiž obsahují množství vitaminů a minerálů, které mají příznivé účinky na náš organismus. Jak je tedy využít?

Odvar z cibulových slupek

Kdo by neznal jednoduchý trik na zdobení velikonočních vajíček? Slupky z cibule působí jako přírodní barvivo, které se dokonce používá i při batikování či zdobení oděvů. Nicméně to není ani zdaleka všechno.

Například odvar z cibulových slupek je skvělým přírodním lékem na posílení imunity. Stejně si poradí i při akutním zánětu průdušek či při nepříjemném kašli. Stačí si z odvaru připravit obklady, které se přikládají na problémové oblasti, zejména na hrudník, po dobu 30 minut alespoň třikrát denně.

Zánět močových cest

Nejstarší trik našich babiček uvádí brusinky jako nejlepší přírodní lék při problémech s močovými cestami. Nicméně my známe další. Pokud vás často trápí záněty močových cest nebo pociťujete problémy s ledvinami, udělejte si domácí lék. Zalijte slupky z jedné cibule dvěma šálky vody a nechte vařit 45 minut. Následně konzumujte 1 lžíci třikrát denně.

Cibulové napařování

Blíží se období, které pořádně prověří náš imunitní systém. Časté střídání počasí, chladná rána a teplá odpoledne a náš imunitní systém začne skřípat. Pokud vás skolí chřipka nebo nachlazení, zkuste cibulové napařování. Stačí, když přidáte do vody cibulové slupky, přivedete do mírného varu a začnete inhalovat výpary po dobu alespoň 5 minut. Opakovat můžete podle potřeby. Nejlepší je přehodit si přes hlavu ručník, aby pára neunikala. Nosní sliznice se úžasně uvolní a vám se začne lépe dýchat. Navíc tak zkrátíte dobu léčby nachlazení.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Poblíž propasti Macocha se jeskyňáři probourali do dosud neobjevených síní

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Aku nářadí a stroje v chladu trpí. Připravte je na zimu pro...

Stihnout zazimovat jahodníky musíte ještě před mrazy. Jinak...

Pozor na nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští při...

Zavřít reklamu