Vyvarujte se nejčastějších chyb při používání kondomu. Mnoho lidí s ním neumí zacházet správně

Ostatní 11. prosince 2020 | 18:32 — Klára Sanders
Kondomy jsou forma antikoncepce, která chrání jak před nechtěným otěhotněním, tak i proti sexuálně přenosným chorobám. Naučte se s ním správně zacházet a nenechte si zkazit intimní chvilku špatným použitím kondomu.
Další 2 fotografie v galerii
Kondom je asi nejrozšířenější ochranou na světě / Bru-nO

Kondom je asi nejrozšířenější ochrannou na světě. Podle průzkumů vás ochrání na 98 %. Jeho účinnost podpoříte, pokud se vyvarujete chyb při jeho používání i skladování. 

Nejčastější chyby v používání kondomu

Pozdní nasazení

Téměř polovina nedočkavých si nasazuje kondom až po několika zásunech. To stačí k získání nějaké pohlavní nemoci.

Brzké svléknutí

Neuvěřitelných 45 procent mužů sundá prezervativ ještě před orgasmem nebo ukončením soulože. 

Žádné místo na špičce nebo vzduch v kondomu 

Velmi často se v návalu vzrušení nepodaří nasadit latexového pomocníka správně. Bez místa na ejakulát riskujete, že se stanete otcem. A s nadbytečným vzduchem mezi gumou a vaší pýchou může snadno dojít k prasknutí kondomu.

Špatná manipulace 

Právě během manipulace při rozbalování kondomů může dojít k jeho poškození a snížení funkčnosti kondomu. Pokud nejste zrovna nejšikovnější, této činnosti věnujte zvýšenou pozornost a kondom vyndávejte jak z krabičky, tak i z obalu velmi opatrně. Důkladní byste měli být i při nasazování. Až 11 procent mužů otevírá krabičku s kondomy ostrými předměty, jako jsou například klíče. 

Nezkontrolovaná ochrana

Vzhledem k tomu, že tuhle chybu dělají tři čtvrtiny mužů, je dost možné, že také patříte mezi ně. Jen minimum mužů si totiž po vyjmutí kondomu zkontroluje, jestli není poškozený nebo jestli není už po datu spotřeby.

Opakované použití

Někteří po ejakulaci do kondomu ochranu otočí a opakovaně použijí! To je samozřejmě chyba.

Chybné skladování

Kondomy neskladujte v příliš teplých ani chladných podmínkách a vyhýbejte se i častým změnám teploty.

Jak správně používat kondom

1. Rozbalení

Obal, ve kterém je kondom zabalen, otevírejte opatrně na určeném místě jemně roztažením a protržením, během tohoto úkonu přesuňte kondom na volné místo v obalu, aby nedošlo k jeho poškození. Nepoužívejte žádné ostré předměty při práci s kondomem.

2. Navlékání

Při navlékání kondomu mějte předkožku za žaludem. Uchopte kondom do ruky, správně jej uchyťte tak, aby nevznikla vzduchová bublina. Špičku kondomu celý čas držte stisknutou, dokud si kondom úplně nenavlečete. Kondom zatáhněte co nejblíže ke kořeni penisu. Vždy navlékejte kondom ze správné strany! Musí rolovat zvenku, ne zevnitř.

3. Svlékání

Po ejakulaci penis ještě před ochabnutím opatrně vytáhněte z pochvy. Ejakulát odstraňte např. v umyvadle, kondom napusťte vodou, abyste zjistili, zda neobsahoval dírky nebo nebyl během styku poškozen. Kondom zabalte do hygienického kapesníku a zahoďte do odpadkového koše. Pokud byl kondom poškozen, přečtěte si postup při selhání ochrany. Psali jsme také: Vatové tyčinky nejsou k čištění uší vůbec vhodné. Existují lepší způsoby

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Příběh i-Cockpitu, aneb nejodvážnější rozhodnutí Peugeotu

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu