Lidé nejvíce tíhnou k nevěře rok před novou dekádou

Vztahy 13. července 2022 | 12:42 — Pavla Krejčí
Nevěra je téma, které vzbuzuje zájem i nepochopení. Víte, že v určitém věku jsou lidé k nevěře více náchylní? Odborníci se na tuto problematiku zaměřili a odpověděli na nejzásadnější otázky.
Rok před každou dekádou je kritický / Pixabay

V dnešní době je nevěra aktuálním problémem a nezáleží, zdali se jedná o muže nebo ženy. Výzkumy však potvrzují, že muži podvádějí častěji než ženy: 20 % mužů a 13 % žen uvedlo, že měli sex s někým jiným než s jejich partnerem. Podle průzkumu Ashley Madison, webové stránky pro seznamování, mohou existovat tři věkové skupiny, které tíhnou k podvádění. Nejkritičtější vždy bývá poslední rok před novou dekádou, tehdy totiž lidé hledají existencionální smysl. Ke stejným výsledkům dochází i studie z roku 2014. 

19 až 29 let

Podle Ashley Madison bylo u lidí, kteří spadali do věkového rozmezí 19 až 29 let, pravděpodobné, že podvedou svého partnera. Asi 28 % dotázaných, kteří byli již ve svazku manželském, uvedli, že měli svůj první mimopartnerský románek během tohoto desetiletí.

Naše očekávání ohledně manželství a toho, kdo bude náš partner a jak se bude chovat po svatbě, může vést ke zklamání hned na začátku," řekla doktorka Tammy Nelsonová. To je podle ní jeden z důvodů, proč jsou někteří lidé tak brzy náchylní k nevěře.

29 až 39 let

Dle předpokladů mají lidé svatbu kolem 28 let. Tyto údaje ukazují, že to není tak dlouho po svatbě, kdy poprvé uvažují o tom, že partnera podvedou. Zhruba 32 % respondentů uvedlo, že aféra byla nejlepším způsobem, jak zvládnout frustraci nebo zklamání z manželství.

39 až 49 let

Podle průzkumu 24 % lidí ve věku 39 až 49 let přiznalo nevěru. Přestože může existovat několik důvodů, proč svého partnera podvedli, organizace Ashley Madison poznamenala, že je to způsobeno především stresem, který mnoho lidí v manželství zažívá.

Když si páry uvědomí, jak náročné manželství může být, zvláště poté, co se narodí děti, jsou někdy překvapeni, jak to ovlivňuje jejich vzájemné city," řekla Nelsonová. „Více lidí podvádí, když přijdou děti, možná proto, že touží po dokonalém partnerovi, nebo si pamatují, kým sami byli, než měli děti a povinnosti v rodině, románek jim pomůže alespoň na chvíli zapomenout.“

Nelsonová doporučuje nejprve zvážit komunikaci s partnerem než se ihned uchýlit k nevěře. Komunikace je totiž pro každý vztah klíčová a udržuje jiskru partnerství naživu. Pokud jsou však problémy závažnější, je na místě podstoupit párovou terapii, díky které je možné problémy vyřešit a tím si vybudovat pevnější vztah. V případě, že pro vás vztah nemá budoucnost, promluvte si o tom s partnerem a zbytečně ho nezraňujte nevěrou. Psali jsme také: Jak přestat někoho milovat a posunout se dál? Přiznejte si, co přesně pro vás láska znamenala a věnujte čas sami sobě

Autorský článek, další zdroj: bustle.com, ifstudies.org

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu