Možná budete překvapeni, jak netradičně lze využít kondom

Ostatní 25. května 2021 | 17:22 — Anna Novotná
Hodně věcí lze v praktickém životě využít i jinak, než je běžné. A týká se to také kondomu. Pokud jste si dosud mysleli, že jej můžete využít jen při sexu k ochraně proti početí či přenosu pohlavních nemocí, jste na omylu.
Další 3 fotografie v galerii
Prezervativ lidé používají při sexu, může mít ale daleko širší uplatnění / Shutterstock

Asi každého napadne, že nepoužitý kondom se dá využít třeba k zábavě. Stačí ho nafouknout a máte hračku pro děti. Na kondomový balónek můžete ještě domalovat veselý obličej. K tomuto účelu se skvěle hodí také barevné prezervativy. V horkých letních dnech pak můžete kondom napustit vodou a využít k vodní bitvě. Kondom ale lze využít i k podstatně důležitějším záležitostem. Jen je třeba upozornit, že ve většině případů je vhodnější mít u sebe pánskou ochranu bez lubrikantu.

Ochrana zbraně i vak na vodu

O praktickém využití prezervativů vědí své i vojáci. Například Američané je v extrémních podmínkách natahovali na hlavně svých pušek M16. Díky tomu se do nich nedostala voda a zbraň nezrezivěla.

Vojáci z britských speciálních jednotek SAS zase kondom proměnili v nouzový vak na vodu, když neměli po ruce láhev nebo čutoru. Díky svým skvělým elastickým vlastnostem se do něj vejdou i dva litry vody. Pokud se i vy někdy ocitnete v situaci, že budete muset kondom proměnit ve vak na vodu, dejte jen pozor na to, aby se vám pod tíhou vody neprotrhl. Vojáci na to měli jeden fígl - před tím, než do něj vodu napustili, zabalili prezervativ do kusu látky, třeba ho vložili do ponožek.

Škrtidlo

Kondom se vám může hodit i k záchraně života. Pokud jste někde mimo dosah civilizace a stane se vám úraz, při kterém vám rána masivně krvácí, kondom vám skvěle nahradí škrtidlo. Ránu si sice můžete obvázat i kusem oblečení, ale použití latexové pánské ochrany je vhodnější a určitě také lacinější.

Vodotěsný obal na cokoliv

Každý kondom musí být nepropustný, což je další vlastnost, kterou lze využít i v běžném životě. Pokud potřebujete přebrodit řeku nebo pokud s přáteli sjíždíte vodu, bude se vám kondom opět hodit. Můžete do něj schovat třeba telefon nebo potraviny, které nesmějí přijít do styku s vodou. Vždy je ale třeba kondom dobře zavázat, aby do něj opravdu nepronikla ani kapka.

A pokud trávíte dovolenou třeba u moře na písečné pláži, opět si vzpomeňte na kondom. Když do něj schováte telefon, ochráníte ho před drobnými zrnky písku, které by mohly váš přístroj nenávratně zničit.

Chladivý obklad i vodotěsná náplast

Na túře se vám může vymknout kotník nebo vás může  nepříjemně kousnout nějaký dotěrný hmyz. V obou případech vám uleví chladivý obklad. Stačí do kondomu nabrat ledovou vodu z potoka, zavázat a přiložit na bolestivé místo.

Prezervativ ale můžete také velmi jednoduše proměnit ve vodotěsnou náplast. Stačí odříznout špičku kondomu a ten pak navléct na ruku na běžnou náplast jako nátepník.

Pomůže rozdělat oheň

Každý asi ví, že při nouzovém rozdělávání ohně se vám může hodit lupa. A právě tu vám dokáže kondom nahradit. Naplňte pánskou ochranu vodou a nastavte proti slunečním paprskům tak, aby mohly proniknout k suché trávě či senu pod naplněným kondomem. Budete se muset obrnit trpělivostí, ale uvidíte, že suchá tráva nakonec začne doutnat a vy se dočkáte ohně.

Jednoduchá zbraň

Pokud máte po ruce kondom a ruličku od toaletního papíru nebo papírový kelímek, snadno z těchto věcí vyrobíte prak. Kondom nasaďte na ruličku nebo kelímek, ze kterého jste před tím ostranili dno. Pak už jen sežeňte munici, vložte do kondomu, ten kelímkem či ruličkou natáhněte k sobě, zamiřte a vystřelte. Pokud tento prak vyrobíte dětem, dejte jim místo munice třeba lentilky, budete mít jistotu, že si nezpůsobí žádný vážný úraz.

Gumičky do vlasů

V případě potřeby můžete kondom nastříhat na několik pásků. Získáte tak gumičky. Ty lze použít nejen do vlasů, ale pomocí nich také můžete svázat sáčky s potravinami. V přírodě vám zase prezervativ nebo gumičky z něj nahradí spojovací materiál třeba při stavbě provizorního přístřešku, pokud nemáte po ruce provaz. Mít kondom za pár korun vždy v kapse se zkrátka vyplatí. O nejčastějších chybách v používání kondomu jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nový pár na obzoru? Brad Pitt a Emily Ratajkowski spolu začali randit

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Zavřít reklamu