Nejhorší zlozvyky, kterým byste se v novém roce měli vyhnout obloukem

Ostatní 27. prosince 2017 | 12:01 — Monika Moorová
Konec starého a začátek nového roku je nejlepší čas na to, aby se člověk zastavil a zamyslel se nad tím, zda nedělá ve svém životě zbytečné chyby a nemarní tak drahocenný čas.
Dalších 6 fotografií v galerii
Dělejte všechno pro to, aby vám život přinášel potěšení / Shutterstock

Podívejte se na seznam činností, které můžete (a měli byste) ve svém životě změnit, abyste byli šťastnější. A nadcházející období ke změně přímo vybízí!

Nevěnujte příliš mnoho času věcem, které za to nestojí

Podívejte se na svůj život opravdu vážně. Kde a jak trávíte většinu svého času? Přináší vám to užitek? Vede vás to k lepšímu životu? Kolik hodin strávíte u televize, internetu či videoher? Zkuste svoji každodenní činnost přehodnotit a změnit ji.

Příliš si stěžujete

Někteří lidé jsou ustavičně nespokojení se svým životem a hlavně stále dokola o tom mluví. Nejste jedním z nich? Stěžujete si na svou práci, svého šéfa, na výplatu, sousedy a vlastního partnera? Jestliže ano, nic tím nezměníte, jenom kolem sebe šíříte negativní vlny. Stížnosti vás ženou leda do slepé uličky. Zkuste vyprávět o tom, co máte rádi, ne o tom, co se vám nelíbí.

Rozvíjejte vlastní rozum

Jestliže nerostete a nerozvíjíte se jako osobnost, ustrnuli jste. Doslova jako nějaký klidný rybník pomalu zarůstající žabincem. Totéž se děje s vaším rozumem, když ho nenutíte k aktivitě a neučíte se novým věcem. Potíže a zkoušky váš rozum zocelují.

Vedete negativní vnitřní dialog

Náš vnitřní dialog může být osudný. Henry Ford prohlásil: „Ať si myslíte ano nebo ne, máte pravdu!“ Jestliže si říkáte, že nejste dost chytří, aby vás povýšili, nebo abyste se pustili do vlastního podnikání, je to pravda. Pokud si říkáte, že na změny jste moc unavení, je to pravda. Ať si říkáte cokoli, stává se to vaší skutečností. Mějte své myšlenky pod kontrolou.

Naplánujte si budoucnost

Žíjete pouze dneškem a vychutnáváte si přítomný okamžik? Je to dobře, ale někdy je třeba pohlédnout kupředu, abychom viděli, kam chceme dojít. Pokud nemáte ani cíl, ani plán, není to dobře. Podobáte se loďce bezcílně se plavící oceánem s nadějí, že se ocitne na nějakém pěkném místě.

Příliš mnoho času trávíte s lidmi, kteří nijak nestimulují váš růst

Je milé stýkat se s lidmi, kteří jen tak nezávazně žvatlají a nenutí nás se zlepšovat. Vedle nich budete vždycky na stejné úrovni jako včera a předevčírem. Ale pozor. Takoví přátelé jsou pro vás „energetičtí upíři“. Sají z vás život a náhradou vám neposkytují nic užitečného. Obklopte se lidmi, kteří chtějí růst, a staňte se jedním z nich.

Jste závislí na svém telefonu

Moderní mobily jsou nesporně skvělá zařízení, naprosto schopná okouzlit kohokoli z nás. Ale zamyslete se nad tím, kolik času s ním trávíte a jak tím poškozujete svoje vztahy.

Utrácíte peníze za nepotřebné věci

Existuje rozdíl mezi tím, co člověk potřebuje a tím, co chce. Ve skutečnosti toho vlastně tolik nepotřebujeme: vodu, jídlo, střechu nad hlavou a blízkého člověka vedle sebe. Všechno ostatní jsou prostě bonusy. Podívejte se pozorně, za co utrácíte a hned vám bude jasné, co je třeba změnit.

Starejte se o svoje tělo

Neméně důležité pro zdraví jsou jídlo a sport. Zlepšujete si tím rovněž psychické zdraví a celkově se budete cítit lépe. Začněte malými změnami v jídelníčku a úrovni aktivity a uvidíte sami, jak se to odrazí na kvalitě vašeho života.

Veďte život, který se vám líbí

Jste skutečně šťastní? Pokud ne, je čas něco změnit. Ani pocit spokojenosti nevypovídá přímo o tom, že žijete plným životem. Dělejte všechno pro to, aby byl život uchvacující, aby vám přinášel potěšení.

Jestli jste se v některých výše uvedených bodech našli, nepropadejte panice. Vždycky je čas na změnu. Úplně první, co musíte udělat, je zbavit se myšlenky, že změnit nemůžete nic. Největší překážkou bývá váš vlastní způsob uvažování.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Pierce Brosnan mluví o novém Bondovi. Nezáleží na tom, kdo bude další, říká

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Zavřít reklamu