Vánoce jsou za dveřmi: Tipy, jak nevšedně zabalit dárky pod stromeček

Ostatní 09. prosince 2021 | 16:32 Kateřina Kofroňová
Balení dárků je pro někoho kreativní zábava, pro jiného nepříjemná součást předvánočních příprav. Jak originálně, jednoduše a rychle zabalit dárek, aby se pod stromečkem vyjímal a rozzářil oči obdarovaného?
Další 1 fotografie v galerii
Balení dárků byste neměli nechávat na poslední chvíli / Pexels

Dárky v prostředí domova balí většina Čechů, někteří nebalí dárky vůbec a ostatní to nechávají na profesionálech. Ti, kteří se rozhodnou dárky zabalit sami, se každoročně rozhodují mezi balicím papírem a dárkovými taškami. Ty ale vypadají neosobně a ručně balený dárek je zkrátka ručně balený dárek.

Zpravidla záleží na tvaru baleného dárku, například knihy se balí poměrně snadno, neforemné dárky ale lépe vypadají v dárkových taškách a šperkům sluší dárkové krabičky. Spousta lidí chce, aby už obal dárku vypovídal o tom, že jim na obdarovaném záleží. Takovou službu ale většinou koupená krabička neudělá.

Dárek s rolničkou

Rolnička je jedním ze základních symbolů Vánoc. Využívá se jako ozdoba i dekorace, použít se ale dá i jako součást originálně zabaleného dárku. Na jeden dárek budete potřebovat jutový provázek, krabičku na šperk, rolničku, ozdobnou větvičku a nůžky. Několikrát krabičku omotejte provázkem a při poslední otáčce navlékněte rolničku. Provázek vzadu zavažte na pevný uzlík. Za provázky zastrčte větvičku a je hotovo.

Krabička s andělíčkem

I obal je součástí dárku. Proč ho nevyužít k tomu, abychom darovali něco navíc? Připevněte ke krabičce třeba vlastnoručně vyrobený talisman v podobě andělíčka. Budete potřebovat krabičku na šperk, mosazný bižuterní drát 0,8 mm, akrylové perly, andělská křídla, štrasovou rondelku a štípací kleště. Uštípněte si drátek a balíček s ním obmotejte, jako kdybyste pracovali se stužkou. Místo mašličky jen vzájemně drátky zatočte a opět balíček obmotejte. Na jeden z konců navlékněte postupně větší korálek - křidélka - menší korálek - rondelku a drátek přes krabičku přetáhněte. Na spodní straně opět oba konce zakruťte a přebytečný drátek uštípněte.

Balíček s hvězdičkou z pryskyřice

Pokud pracujete s pryskyřicí, mějte vždycky po ruce formičky, do kterých můžete vylít pryskyřici, která vám zbyde. Z ní pak můžete vytvořit originální vánoční ozdobu a umístit ji přímo na dárek. Připravte si zlatou krabičku na šperk, zlatý bižuterní drát 0,3 mm, pryskyřici imitující sklo, silikonovou formu s vánočním motivem, modrý perleťový pudr do pryskyřice, štípací kleště a tavnou pistoli. Pryskyřice potřebuje pro úplné vytvrdnutí 48 hodin. Proto si ozdobu raději přichystejte v předstihu. Balíček můžete obmotat drátkem, provázkem nebo mašlí. Na vybrané místo pak ozdobu přilepte tavnou pistolí a je to.

Nezapomeňte na jméno

Když už je dárek zabalen, zbývá na něj napsat, pro koho je určen. Elegantně zabalenému dárku ale jméno napsané fixem nesluší. Použijte na jmenovku korálky s písmenky. Potřebovat budete krabičku na šperk, stříbrný bižuterní drát 0,3 mm nebo jutový provázek, plastové nebo dřevěné korálky s písmenky, štípací kleště/nůžky.

Na tenký drátek navlékněte jméno obdarovaného z plastových korálků nebo na jutový provázek jméno z dřevěných korálků. Jeden konec drátku/provázku si držte ze zadní strany krabičky a volný konec libovolně obmotávejte, aby se dosáhlo abstraktního vzoru. Pokud jste spokojeni, drátek uštípněte/provázek ustřihněte a oba konce k sobě spojte zakroucením/svázáním.

Ozdobička na dárkovou tašku

Připravte si provázek o délce 70 cm a provázek 150 cm. Kratší šňůrku přepulte a k něčemu přichyťte. Dělší provázek vložte v polovině dospod vodící šňůry. Levý provázek přehoďte přes prostřední a pravý přeložte přes levý. Pravou šňůrku provlečte spodem skrz smyčku, která vznikla mezi levým a prostředním provázkem a utáhněte. Stejným způsobem pokračujte pořád dokola. Postupně se zapletené provázky začnou vlnit do spirály a až bude tak dlouhá, jak potřebujete, svažte oba konce dohromady. Vznikne vám krásná kulatá ozdoba ve tvaru adventního věnce. Také by vás mohlo zajímat: Svíčka patří mezi oblíbené vánoční dárky. Při jejím výběru se orientujte podle vosku i materiálu knotu.

Zdroj: TZ koralky.cz, tellloveandparty.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu