Přichází jahodový superúplněk. Nastává ideální čas plnit si svoje tužby a navazovat romantické vztahy

Ostatní 27. května 2022 | 08:30 — Pavla Krejčí
Červnový úplněk bývá obvykle posledním úplňkem jara nebo prvního léta. Nastane 14. června ve 13:51 hodin. Ve spojení s létem předpovídá milostné vztahy i dozrávání plodů.
Jahodový nebo růžový úplněk přichází v červnu / Depositphotos

Tento úplněk ve znamení Střelce bude druhým superměsícem tohoto roku. Za temné noční oblohy se bude jevit jako velký a jasný. Největšího osvětlení dosáhne v 7:52 hodin.

Proč jahodový úplněk?

V minulosti bylo všechno dění svázáno s přírodou, proto tak byly pojmenovávány i úplňky.  Označení jahodový úplněk je spojeno především s dozráváním jahod, které jsou připraveny ke sběru. Také souvisí s rozkvětem květin a dozráváním dalšího raného ovoce. Červen je proto považován za období velké hojnosti.

Dalšími alternativními názvy jsou kvetoucí měsíc, zelený kukuřičný měsíc, což znamená, že je čas zaměřit se na mladé plodiny; dále se používají názvy měsíc zrození, měsíc snášení vajec nebo medový měsíc, jehož název pochází od římské bohyně manželství Juno a souvisí s líbánkami, které běžně po svatbě následují. Evropské kultury ho také přezdívaly růžový dle růží, které v červnu začínají kvést.

Nejlepší čas na romantiku a následování cílů

Tento úplněk přináší hravost a radost ze života. Užívejte si, co se vám nabízí a zapomeňte na výčitky. Vezměte příležitosti pevně za pačesy a vyrazte za dobrodružstvím a na cesty. Je nejvhodnější čas splnit si svoje sny a cíle, které dlouho odkládáte. Červnový úplněk vám přivolá opravdu silné prožitky, které ovlivní následující měsíce.

Jahodový úplněk je po celém světě spojen s romantikou a manželskou spokojeností. Pohané ho považovali za měsíc milenců, protože nastává ideální čas na navazování mileneckých vztahů. S tím souvisí i přicházející letní slunovrat 21. června. Je to magická noc plná tajemna, lásky i sexu.

Názvy úplňků, které nás v roce 2022 ještě čekají:

13. července: bouřkový úplněk
11. srpna: jeseteří úplněk
10. září: kukuřičný úplněk 
9. října: lovecký úplněk
8. listopadu: bobří úplněk
7. prosince: studený úplněk

Psali jsme také: Květnový úplněk je časem pro nové začátky a intenzivní vývoj

Autorský článek, další zdroj: almanac.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Cupra Formentor: První opravdová Cupra

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu