Vybírejte šperky podle data narození. Poradíme, které se hodí právě k vám

Ostatní 11. srpna 2018 | 12:05 — Monika Moorová
Aby byl váš outfit dokonalý, je dobré zvolit k němu i správný šperk. Při jeho výběru se můžete nechat inspirovat například datem svého narození. Traduje se totiž, že šperky podle znamení zvěrokruhu v sobě ukrývají magickou energii a léčivé síly.
Dalších 6 fotografií v galerii
Pro každé znamení se hodí jiný polodrahokam / Depositphotos

Podle povahových vlastností jednotlivých znamení zvěrokruhu lze zvolit i charakteristický šperk, který podtrhne šarm a půvab osob narozených v daném období.

Beran (21. března – 20. dubna)

Lidé narození ve znamení Berana jsou sebevědomí, soutěživí a rádi s někým měří své síly. Kromě toho jsou ale Berani také přátelští a optimističtí lidé. Mohou být však také impulzivní, náladoví a podráždění.

Šperky s kameny určeny pro Berana jsou mocné a drahé. Patří mezi ně diamant, rubín nebo achát. Prsten s diamantem je pro vás to pravé.

Býk (21. dubna – 21. května)

Zemské znamení Býk je pověstné svou velkou silou a energií. Lidé narození v tomto znamení mají silnou vůli, jsou vytrvalí a velmi praktičtí. Přestože je o nich dobře známo, že jsou tvrdohlaví, tak pod drsnou slupkou skrývají velkou dobrosrdečnost.

K tomuto temperamentnímu znamení se hodí šperky obsahující zirkon, růženín nebo citrín. Ideální volbou je například přívěsek se zmiňovaným zirkonem.

Blíženci (22. května – 21. června)

Blíženci jsou všestranní, zvídaví, aktivní a komunikativní lidé se smyslem pro humor.

Pro toto přátelské znamení jsou ideální perly, které značí čistotu a vytříbený vkus.  Přívěsek s pravou perlou vám bude slušet nejlépe.

Rak (22. června – 22. července)

Lidé narození ve znamení Raka jsou obětaví, zodpovědní, i když poněkud flegmatičtí. Velmi důležitá je u nich také emocionální stránka. Z toho pramení také častá náladovost a náchylnost k depresím.

K lidem narozeným ve znamení Raka se hodí jemné decentní šperky s nádechem romantiky. Ideální jsou šperky doplněné  růženínem, který podporuje fantazii a tvořivost. Věděli jste, že znamení, ve kterém se muž narodil, prozradí, po jaké ženě touží? Psali jsme zde.

Lev (23. července – 23. srpna)

Ctižádostiví, tvůrčí, velkorysí, ale také trochu pohodlní – to jsou lidé narozeni ve znamení Lva.

Můžete vybírat z množství šperků, které upozorní na váš temperament. Vhodnou volbu tvoří netradiční a výstřední šperky poukazující na extrovertní povahu. Z kamenů jsou ideální jantar, křišťál, diamant, smaragd nebo sluneční kámen.

Panna (24. srpna – 23. září)

Lidé narození ve znamení Panny se vyznačují nebývale velkým smyslem pro pořádek a plánování. Jsou nesmělí, uzavření a opatrní, ale na druhou stranu také velmi pilní, praktičtí i kritičtí k druhým.

Lidé narození v tomto znamení se vyznačují pevnou vůlí a nevinností. K vyzdvižení těchto vlastností se hodí šperky z drahých kamenů, jako jsou citrín nebo zirkon.

Váhy (24. září – 23. října)

Největší smysl pro spravedlnost mají ze všech znamení zvěrokruhu lidé narození ve znamení Vah. Kromě toho mají také vztah k umění a celou duší bojují za svobodu a nezávislost svou i ostatních, pokud je to třeba.

Ve svých rozhodnutích často váháte. Ale když už se rozhodnete, víte, že správně. K této povaze se hodí šperky se safírem, který neutralizuje zmatení a iluze.

Štír (24. října – 23. listopadu)

Bystří, vytrvalí, předvídaví lidé se silnou vůlí – to jsou lidé narození ve znamení Štíra. I u nich se ovšem najdou mírné nedostatky, mezi něž se řadí přecitlivělost či žárlivost.

Má velmi jasné myšlení a bystrý úsudek. Ke znamení Štíra patří mocné kameny. Například opál zvyšující talent či rubín. 

Střelec (24. listopadu – 21. prosince)

Lidé narození ve znamení Střelce se vyznačují svým optimismem, zvídavostí a aktivitou. Jsou také komunikativní, společenští a zvídaví. Mezi jejich slabší stránky patří naopak impulzivnost.

Střelci jsou optimističtí, aktivní a společenští. Nejvíce se k tomuto znamení hodí šperky s granátem nebo ametystem.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, vážní a mají smysl pro povinnost i organizační talent. Přesto jsou lehce zdrženliví, drží se jich pesimistické nálady.

Typickým kamenem pro toto znamení je křišťál, který dodává energii. Zvolit můžete i ametyst nebo onyx.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři jsou všeobecně přátelští, velkorysí, sebejistí i velmi romantičtí lidé, kteří ovšem mají sklony k lenosti.

Pro Vodnáře se skvěle hodí veškeré stříbrné šperky. Nejlépe s kombinací topazu, tyrkysu nebo opálu. Nový módní trend. První šperk čistě pro pány. Čtěte více.

Ryby (19. února – 20. března)

Lidé narození ve znamení Ryb se vyznačují skromností, empatií, přizpůsobivostí, velkou fantazií, ale také nedostatkem sebevědomí.

Perfektně jim padnou šperky s kameny ametyst a akvamarín. Za vyzkoušení určitě stojí i prsten se vsazeným olivínem.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu