Nevíte, co si počít s vlastním snem? Napovíme vám

Ostatní 26. října 2018 | 15:29 — Monika Moorová
Někomu se zdají živé sny, další si nepamatuje, že by vůbec snil. Nicméně každý člověk sní a obvykle se mu zdá 8 až 10 snů za noc. Sníme celý život, od narození až do smrti naše mysl neustále produkuje sny, zatímco naše těla odpočívají. Co se nám sny snaží napovědět?
Další 1 fotografie v galerii
Jaký je význam snů? / Shutterstock

Zdálo se vám někdy, že jste zbohatli, létali nebo se třeba procházeli nazí? Jaký mají naše sny vlastně význam? 

Padání

Jedná se pravděpodobně o úplně nejobvyklejší sen, který lidé mají. Experti na sny věří, že takové sny přichází, když cítíme, že nemáme kontrolu nad některým aspektem života. Nebo pokud jste se dotkli citlivé oblasti vašeho života. Spící obvykle nikdy nedosáhne dna prostoru, ve kterém padá. Padá, dokud se neprobudí. Někdy tento sen značí, že je třeba nechat ve svém životě odejít něco, co nás brzdí.

Nenadálé zbohatnutí

Vyhrajete větší množství peněz, najednou přijdete k velkému bohatství, aniž byste se nějak snažili. Tento sen v sobě ukrývá to, že si něco užíváte, něco nového. Nutně to nemusí souviset s penězi. Peníze mohou symbolizovat například duševní bohatství, pohodu a podobně. Popřemýšlejte nad tím, co vás opravdu činí šťastným.

Pronásledování

Dalším velice obvyklým snem je být pronásledován. Nejobvyklejším výkladem tohoto typu snu je, že před něčím neustále utíkáte a je třeba postavit se situaci čelem. Sen může znamenat i to, že cítíte od někoho či něčeho zvenčí ohrožení, které vás děsí či jinak vám ubližuje. Někteří tento sen vykládají jako znamení hrozícího nebezpečí. Víte, proč vlastně evoluce vymyslela spánek? Psali jsme před časem.

Létání

Tenhle nádherný sen vyjadřuje, že vám roste sebevědomí, obvykle v souvislosti s nějakou novou výzvou, novým úkolem. Někdy také může znamenat první stadium lásky, čerstvou zamilovanost. Využijte období, kdy máte větší sebedůvěru k vyřešení problémů, které vás ve vašem životě trápí. Je čas postavit se jim čelem.

Sexuální fantazie

Tento typ snů může značit nenaplněné touhy po intimitě, stejně tak touhu po emoční blízkosti. Podstatou může být, že se cítíte izolováni či osamoceni a postrádáte spojení s dalšími lidmi. Taktéž můžete toužit po hlubším porozumnění sama sobě.

Vysněná práce, báječná práce

Stali jste se majiteli dobře prosperujícího podniku, celebritou, prezidentem a podobně? To jsou práce snů. Symbolizuje to, že obvykle toužíte po větším uznání, máte pocit, že vás ostatní přehlíží, nedoceňují, a že si zasloužíte mnohem více pozornosti. Dávejte si cíle, které zvládnete, které pro vás budou výzvou. Pokud máte večer problémy usnout, zkuste tu nejlepší polohu na rychlý spánek. Čtěte zde

Smrt

V jazyku snů smrt znamená, že si procházíte nějakou změnou. I když někteří mohou vnímat smrt jako něco negativního nebo děsivého, obvykle jde o nějakou dramatickou změnu ve Vašem životě.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvě bizarní hvězdy mohou být původem zvláštní anomálie, kterou před časem zachytilo několik observatoří

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Zavřít reklamu