Víte, jak správně konzumovat granátové jablko?
Když si v obchodě vybíráte granátové jablíčko, nejdříve si pozorně prohlédněte jeho slupku. Musí být hladká, pevná a nepoškozená, jen tak si granátové jablko zachová svou vynikající chuť. Dužnatá membrána mezi zrníčky nesmí být příliš tuhá a zrníčka musí být křehká tak, že se téměř rozplývají na jazyku.
Technika „na mokro“
Odkrojte korunku granátového jablka a rozkrájejte jablko na několik kousků (ve tvaru měsíčků). Vložte granátové jablko do vody, rukama rozdělejte jabko na menší kousky a oddělte zrníčka od slupky a vnitřních membrán. Kousky bílé membrány budou plavat na hladině, sesbírejte je. Slejte vodu, v míse zůstanou jenom zrníčka, která jsou připravena ke konzumaci.
Technika „na otlounkánka“
Rozkrojte granátové jablko na poloviny. Položte jablko rozkrojenou částí nahoru a proveďte 3-4 řezy do hvězdice tak, aby vám polovina stále držela pohromadě. Držte jablko rozkrojenou částí dolů nad hlubší miskou a zatlačte na slupku oba palci stejnou silou, ale nesmí se roztrhat. Držte jablko jednou rukou a velkou lžící nebo malým válečkem pobouchejte. Semínka vypadají do připravené misky. O tom, jak granátové jablko prospívá našemu zdraví, jsme psali v jiném článku.
A co dělat s červenými zrníčky?
Samozřejmě, můžete je rovnou sníst – ale jestliže hledáte rozmanitost, zábavu a nezapomenutelný kulinářský zážitek, pak jimi zkuste posypat salát, přidat je do ovocných desertů, koláčů nebo pudinků nebo z nich připravte marinádu, polevu, ozdobte jimi různé pokrmy. Přidejte je do palačinek, lívanců, ovesné nebo krupicové kaše, müsli, ovocných salátů nebo zmrzlinových pohárů.
Šťáva z granátového jablka je zaslouženě považována za superpotravinu a elixír mládí a zdraví. Není na čase, abyste si granátové jablíčko začali dopřávat častěji než jen jednou za čas?