Co o vás prozradí vaše tvář? Víc, než si myslíte

Ostatní 06. července 2019 | 17:06 Monika Moorová
Napadlo vás někdy, proč je první dojem tak důležitý? Nevíte? Protože si ho uděláte na základě instinktu, který máte vrozený. O člověku nic nevíte, jen vidíte jeho obličej a už tušíte cosi o jeho charakteru. Z velikosti a barvy očí, tvaru nosu a dalších částí obličeje totiž můžete vyčíst mnohé.
Dalších 6 fotografií v galerii
Z velikosti a barvy očí, tvaru nosu a dalších částí obličeje totiž můžete vyčíst mnohé / Shutterstock

Začněme obličejem jako celkem. Máte-li obličej ve tvaru kosočtverce, přiznejte si to, ale rádi vše ovládáte a chcete mít věci přesně podle sebe. Kladete ovšem velký důraz na detaily a vaše práce je stoprocentní.

Tvar obličeje

Přátelští a soucitní lidé mívají obličej oválný. Jedná se o praktické a ambiciózní lidi, kteří v životě postupují metodicky.

Trojúhelníkový obličej vlastní lidé s uměleckými sklony, kteří jsou tvořiví, citliví a úspěšní.

Nositelé obličeje ve tvaru čtverce ovládají analytické myšlení, do všeho se pouští po hlavě a mívají hodně životní energie.

Srdcový tvar obličeje mají lidé s velkou vnitřní silou a někdy jsou až příliš průbojní. Mají však tvůrčí mysl a skvělou intuici.

Oči jsou oknem do duše

Barva očí může prozradit více, než si myslíte. To, jakou barvu očí preferujete u svého partnera zase řekne, čeho si na lidech nejvíce ceníte.

Modrou barvu očí mívají lidé věrní, pravdomluvní a jejich majitelé bývají oddaní, mírumilovní a upřímní. Na druhou stranu ale umějí být také chladní, depresivní a melancholičtí.

Ti, co mají oči hnědé jsou většinou solidní a vyrovnaní lidé a ve vztahu poskytují svým partnerům pocit bezpečí. Mají silnou vůli, jsou vášniví, ale také umí být pěkně náladoví.

Majitelé zelených očí v sobě cítí věčné mládí a jsou symbolem plodnosti, stability, trpělivosti a klidu. Je na ně spolehnutí a jsou velmi ochotní pomoci, ale na druhé straně jsou někteří z nich velmi nenávistní, vzteklí a lakomí.

Podle nosa poznáš kosa

V Číně je nos považován jako střed života. Lze z něj vyčíst inteligenci, povahu, ale i vitalitu či kvalitu sexuálního života.

Rovný nos mívají lidé, kteří jsou tolerantní, důvěryhodní a mají smysl pro umění. Mohou být do jisté míry velmi nároční v lásce a často tíhnou k nevěrám.

Lidé s masitým nosem v sobě nezapřou velkorysost, jsou citově založení a rádi pomohou ostatním, ale je pro ně těžké projevit své city na plno.

Hrbolatý nos v sobě skýtá symbol silné a zatvrzelé povahy. Jeho majitelé jen velmi neradi upouští od názorů, které jednou přijali, jsou ukvapení, mají malou trpělivost a často bývají bohémové.

Tupý nos najdete u rozvážných lidí, kteří jsou velmi praktičtí a spolehliví. Tito lidé jsou velmi zábavní a jsou rádi středem pozornosti.

Krátký nos není spojován s ničím dobrým. Mívají ho lidé s nízkou sebedůvěrou a jsou závistiví. Ani u člověka s křivým nosem nenajdete moc dobrých vlastností. Patří k nim labilita, nevyrovnanost, náladovost a vyslovená protivnost.

Uši nejsou jen na poslouchání

Říká se, že čím výš máte posazené uši, tím vyšší IQ máte. Špičaté uši bývají znakem pokrytectví, vychytralosti a mívají je silní intrikáři.

Velké uši mají lidé, kteří o životě přemýšlí a naopak malé uši nosí lidé, kteří mají silně vyvinutý instinkt.

Velké ušní lalůčky rostou lidem se silnou vůlí, vlastní iniciativou a nezávislostí. Malých ušních lalůčků si všimnete u lidí, kteří jen velmi snadno dosáhnou sexuálního naplnění.

Odstáté uši mívají velcí myslitelé a dlouhé uši napovídají o nepraktičnosti.

Jaké rty máš, takový jsi člověk

Pokud se vám zdá, že máte naprosto normální rty, na kterých nepozorujete nic zvláštního, nejspíš budete i vy naprosto normální a průměrný člověk, který má tak nějak od všeho trochu.

Plné rty, které ale jinak nepůsobí velkým dojmem dodávají člověku empatii, naplňuje je rodičovství a rádi pomáhají druhým. Pokud jsou rty ještě k tomu velké, přidává se k vlastnostem jejich majitele i velkorysost. Naopak malé plné rty mívají sobečtí lidé.

Úzkých rtů si všimnete u lidí, kteří jsou spíš samotáři a ve vztahu potřebují dostatek svobody.

Jsou-li rty výrazně vykrojené bude jejich majitel velmi kreativní, bude ovládat umění komunikace, ale také bude vznětlivější povahy. Naopak ženy či muži se rty, které nejsou vůbec nebo skoro vůbec vykrojené, bývají často velmi zodpovědí a velkorysí, ale někdy nevědí, kdy už jsou jejich emoční vyznání nevhodná.

Brada vypovídá o životní síle člověka

Znáte-li člověka, kterému brada zřetelně vystupuje z obličeje, nejspíš se jedná o silně nezávislého, tvrdohlavého a rozvážného člověka. Pokud je ještě navíc špičatá, její majitel je zcela určitě velký nadšenec. Ustupující bradu mají lidé se slabou vůlí.

Důlek na bradě vypovídá o uměleckých sklonech. Někteří o ni mluví jako o „čertově kopýtku“ a člověk, který se jím pyšní, vás často mile, ale i nemile překvapí. (Dále čtěte: Stav tělesných orgánů se zobrazí ve vaší tváři. Jaké neduhy prozradí).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté skvosty Chorvatska

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Strach z covidu vystřídal strach z války. Co byste měli...

Zavřít reklamu