Jak nejčastěji svádí muži?

Vztahy 09. dubna 2017 | 05:19 — Ilona Cílková
Už za dob Dona Juana jsme si my muži kladli otázku, jak vhodně zapůsobit na ženu a získat tak její přízeň. A řeč těla je v případě, že chcete někoho svést, obzvlášť důležitá.
Buďte sebevědomý / Shutterstock

Pánové prezentují ve vztahu k ženám sílu a mužnost, která by však neměla být příliš okázalá – nesmí chybět jist dávka srdečnosti. Je vhodné dávat najevo převahu adominanci(nad ostatními muži, ne nad ženou). Vyplatí se zvládat technikyovládnutíprostoru. Řeč těla mužů je při svádění hrubší a je zaměřena spíše na celkový postoj, než na konkrétní gesta:

Pohled

Stejně jako ženy, i muži používají pohled jako nejběžnější způsob, jak zaujmout. Mnoho jich však dělá zásadní chybu v tom, že sledují ženu příliš dlouho anebo na ni prostě jen tupě civí. Nejhorší je pak typické zbožné fixování očima označované jakopsí pohled(mnohdy v doprovodu pokleslé spodní čelisti). Cvičte doma před zrcadlem, vyplatí se to, opravdu. Prostudujte si různé pohledy, zkoušejte „rošťácké úsměvy“, přivírání očí či zdvihnuté obočí.

Vzpřímené držení těla

Nehrbte se a kráčejte rovně. Držte ramena vzadu, nenechávejte je padat dopředu. Problém to bývá hlavně pro vysoké chlapy, kteří když s někým mluví, cítí potřebu se k druhému sklánět. I při rozhovoru však zůstávejte stát rovně a jen skloňte hlavu. Nesnižujte se (ani v přeneseném slova smyslu).

Ruce v kapsách, kovbojský postoj

Nebojte se dát si jednu ruku do kapsy (klidně i při chůzi). Nechejte venku palec, pro zvýraznění můžete palcem občas lehce poklepat. Nedávejte ruce do zadních kapes kalhot, nevypadá to dobře. Palce za opasek kupodivu nepatří.

Rozkočené nohy

Vyjádření dominance. Lze doplnit rukama v kapsách, ale pozor na pokrčená ramena.


Sebevědomé chování

Pevný hlas, pomalejší, rozvážná chůze, umění být středem pozornosti…

Jak se správně sebevědomě chovat by bylo na samostatný článek (nejde zdaleka jen o řeč těla). Jednou z mnoha užitečných rad je, projít při vstupu do místnosti plné lidí jejím středem. Nikde ne při okraji!

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Málokteré dítě si rádo uklízí pokoj. Zkuste mu dát...

Majitelé veteránů a sběratelé jsou pro automobilky...

I balkon otočený na sever může přetékat záplavou květů....

Pokud chcete mít doma svou malou posilovnu, musíte vědět,...

Vypěstujte si houby v pohodlí domova. Na okně v květináči...

Mšice dokáží zničit keře i stromky. Připravte si na ně...

Zavřít reklamu