Poznejte podle typu polibku, co k vám ten druhý cítí

Vztahy 26. srpna 2022 | 12:45 — Zuzana Procházková
Láska se dá vyjádřit mnoha způsoby a polibky jsou jedním z nich. Možná jste si však neuvědomili, že odhalují víc, než myslíte. V tomto článku vám proto prozradíme, jak podle typu polibku poznat, co k vám ten druhý cítí.
Další 3 fotografie v galerii
Polibky na krk jsou vnímány jako intimní a erotické gesto / Shutterstock

Polibky jsou jedním z nejkrásnějších projevů lásky. Jedná se však o velmi mocný nástroj. Proč? Při líbání dochází k mnoha neurochemickým reakcím, během kterých se uvolňuje například známý hormon lásky, oxytocin, dále testosteron zvyšující sexuální apetit a do třetice dopamin, obecně označovaný jako hormon štěstí.

Dokonalé líbání si každý představujeme jinak, neboť se dá říci, že co jedinec to jiný polibek. Podle knihy The Science of Kissing publikované v roce 2011, kterou napsala americká bioložka Sheril Kirshenbaum existuje několik základních typů polibků, podle kterých můžete odvodit, co k vám ten druhý cítí. Podíváme se na ně detailně.

Polibek na temeno hlavy

Polibkem na temeno hlavy muž vyjadřuje to, že se o vás chce postarat. Miluje vás a chce vás chránit. Muži to dělají často instinktivně, a chtějí tím dát najevo, že jste pro něj ta nejdůležitější.

Polibek na čelo

Polibek na čelo od vašeho partnera má v sobě ukrytý hluboký význam. Nejenže vás partner miluje, ale také vám tímto polibkem vyjadřuje náklonnost, porozumění, důvěru a ochranu. Samozřejmě polibek na čelo může být přijatý také od vašich rodičů a blízkých.

Polibek na tvář

Polibek na tvář je v mnoha kulturách běžným pozdravem. Jedná se v podstatě o opak francouzského polibku, kterým vám protějšek nedává najevo žádnou sexuální náklonnost či pocit, že je tam něco více.

Polibek na rty

Polibek na rty je vyjádřením lásky. Rychlý polibek je v dlouhodobém milujícím vztahu často symbolem vítání či loučení. Pakliže vás tak líbá i doma, dává vám jasně najevo, že jste cennou součástí jeho života.

Francouzský polibek

Francouzský polibek, respektive líbání, ve kterém je v hlavní roli jazyk, je nejspíš tím nejvášnivějším druhem polibku, s nastupujícím vzrušením, vášní a chtíčem. Muž je do vás jasně poblázněný.

Polibek na krk

Polibky na krk jsou vnímány jako intimní a erotické gesto. Může se jednat o součást flirtování, předehry, kdy vám chce protějšek říci, že po vás touží, ideálně hned. Dále čtěte: Znamení zvěrokruhu, která mají tvrdohlavost jako jeden z hlavních povahových rysů. Nejvíce umíněné ženy se rodí na jaře a v létě.

Autorský článek, další zdroj: Archives of Sexual Behavior.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak

Zavřít reklamu