Recept na to, jak si udržet partnera. Čemu byste se měli vyhnout obloukem?

Vztahy 31. prosince 2017 | 11:51 — Monika Moorová
Znáte to? Najednou je všechno na světě krásné, vše kolem sebe vidíte přes růžové brýle a cítíte pověstné motýly ve vašem břiše? Diagnóza je jasná. Láska.
Dalších 5 fotografií v galerii
Co dělat, když počáteční euforie zmizí a zjistíte, že váš partner není ve skutečnosti tak božský? / Pixabay

Všechno je zalité sluncem. Jenže, co dělat, když počáteční euforie zmizí a zjistíte, že váš partner není ve skutečnosti tak božský, jak se vám zprvu zdál?

V žádném případě nepanikařte. Je to úplně normální. Fáze zamilovanosti trvá asi 9 měsíců. Zhruba po této době začínáme pozorovat méně pozitivní vlastnosti partnera. A to je právě ta chvíle, kdy máme tendenci ho začít měnit podle vlastních představ. Ale to rozhodně nedělejte a zkuste mít své partnery rády takové, jací jsou. A nikdy se na nich nepokoušejte změnit následující pětici.

Osobnost a styl

Když jste ho potkala, smála jste se jeho vtipům, i když se vám někdy nezdály zábavné? Akceptovala jste jeho styl oblékání, a to navzdory skutečnosti, že jste si říkala, že přijde čas, kdy kompletně změníte jeho šatník? Tak na to rychle zapomeňte a nikdy to nezkoušejte. Partner by mohl získat pocit, že jste milovala jen tu představu o něm, ale ne jeho osobnost. Je to začátek konce.

Kategorie přátel

Alfou a omegou úspěšnosti vztahu je, že budete respektovat jeho přátele. Možná se vám to zdá absurdní, ale víte, že na tom ztroskotá více jak polovina vztahů? Pro muže je přátelství zvláštní kategorií. Na své přátele nedají dopustit. Až někdy budete mít chuť kritizovat jeho nejlepšího kamaráda, raději se kousněte do jazyka.

Zájmy a volný čas

Nelíbí se vám, že občas zajde na fotbal, skočí si na pivko či do posilovny? Přestože jste to nejprve tolerovala, najednou se vám zdá, že by měl více času věnovat právě vám. Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je bránit muži, aby dělal to, co má rád. Musíte si uvědomit, že každý potřebuje čas i pro sebe. Jen tak pro zajímavost. Víte, kteří partneři si lžou nejčastěji?

Jeho kariéra

Přijde vám, že tráví příliš mnoho času v práci? Měl by méně jezdit na služební cesty, ale přesto vydělávat více? Přehodnoťte svůj postoj velmi rychle. Každý potřebuje partnera, který ho bude podporovat a bude mu oporou.

Sny a cíle

Zdá se vám, že jeho sny jsou přemrštěné a nereálné? Nesouhlasíte s jeho představou o dalším směřování? V takovém případě byste se měla zamyslet, zda jste opravdu našla toho pravého. Nikdy byste neměla sen vašeho partnera chtít měnit, ale spíše mu v jeho realizaci pomáhat. 

Ten, kdo opravdu miluje, svého partnera akceptuje takového jaký je a nepotřebuje ho měnit k obrazu svému. A to je pravděpodobně klíč ke štěstí, pohodě a dlouhodobé partnerské spokojenosti.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Cupra Formentor: První opravdová Cupra

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu