Naše tělo neomylně pozná, že jsme se zamilovali. Podívejte, jak reaguje
Motýlci v břiše, bušící srdce, zatajený dech, úsměv na rtech a jiskřičky v očích, ale také neschopnost myslet na cokoliv jiného. Tyto pocity zná jistě velmi dobře každý, kdo byl v životě zamilovaný. Jak na zamilovanost reaguje naše tělo?
Únava přestala existovat
Jelikož v tomto intenzivním stádiu nechcete přijít ani o sekundu strávenou s vaším vyvoleným, je zbytečné zdržovat se takovou maličkostí, jako je spánek. Energii, kterou si jiní navozují pomocí drog, vy máte jen z intenzivního vnímání lásky. Když tedy dojde na spánek, nedokážete přerušit znění svatebních zvonů v hlavě a promítání filmu „já a on/-a“, což způsobuje, že prakticky nejste schopni usnout.
Zamilovanost a srdce
Zamilovanost ovlivňuje hladinu hormonů, takže dojde ke snížení krevního tlaku a tepové frekvence. Láska ovlivňuje také hladinu vašich hormonů, krevní tlak klesá a srdeční tep se zpomaluje.
Nespavost
Nespavost je jednou z nejhorších deprivací. A je jedno, jestli trpíte špatným usínáním, nočním buzením, příliš časným buzením, či vším najednou. Dlouhodobá nespavost nás ničí. Psychicky i fyzicky. Oslabujeme si imunitu i nervy. Základem léčby dlouhodobé nespavosti by mělo být dodržování pravidel spánkové hygieny, odstranění okolností, nebo léčba chorob, které poruchy spánku vyvolávají.
Myslíte na objekt své touhy a nemůžete usnout? Usnete jako by vás někdo do vody hodil, ale budíte se během noci, protože “čekujete” mobil, jestli náhodou nenapsal? Pryč s mobilem z ložnice, sem s relaxačními technikami. Naším jediným cílem je v této chvíli odpoutat obsesivní myšlenky od objektu naší touhy. Myslíte si, že nemáte štěstí na partnera? Možná děláte někde chybu.
Hubnutí
Myslíte na něj, čekáte, jestli se neozve a přitom zapomínáte jíst, respektive zrovna na jídlo nemáte ani pomyšlení. Taková nechtěná dieta je v některých případech dobrá, ale pozor na jojo efekt v době, kdy spolu začnete chodit. K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Tělo člověka je zvyklé dělat si zásoby tzv. na horší časy. Pokud tedy jedinec drží dietu, to znamená omezuje příjem potravin, potažmo energie, jeho tělo považuje takové období za "období chudoby". Začne-li se člověk bezprostředně po úspěšné redukci hmotnosti stravovat tak, jak se stravoval, než omezil přísun jídla, jeho tělo si neprodleně začne tvořit zásoby na příští "období chudoby".
Posouvá se práh bolesti
Je dokázáno, že zamilovaní mají posunutý práh bolesti a i k psychické újmě dochází mnohem obtížněji než v období lásky, která už neprochází přes růžovou oponu. Užijte si tedy období, kdy vás žádné pomluvy, podrazy ani hádky nezasáhnou a načerpejte trochu flegmatičnosti do dalších let, bude se vám to hodit.