Nejčastější chyby v partnerském vztahu, které vedou rozchodu

Vztahy 18. ledna 2019 | 14:38 — Monika Moorová
V současné době se rozvádí každé druhé manželství a počet rozchodů je přirozeně ještě vyšší. Víte, v jakých situacích se lidé nejčastěji rozchází a kdy vám hrozí největší riziko, že dostanete kopačky?
Další 1 fotografie v galerii
Co vás ve vztahu štve nejvíce? / Shutterstock

Po pár týdnech či měsících odezní největší zamilovanost a na novém partnerovi nám začne ledasco vadit. Co nás štve nejvíc?

Nevěra je nejčastější důvod

Fenomén, který vládne světu, je bohužel nejčastějším důvodem k rozpadu vztahu. Přestože jsme už otupělí a dost často před nějakou tou nevěrou zavřeme oči, stále si drží první místo v kategorii zabijáci vztahu.

Záchvaty nálad

Nezáleží na tom, jestli se jedná o záchvat vzteku, sebelítosti, pocit neschopnosti nebo regulérní hysterák. Všechno může popadnout jak ženu, tak muže. Výsledek je, že doma se pár dní doslova nedá dýchat a kolem „vybuchlého“ partnera chodíte raději jen po špičkách. Říkáte si, že vlastně o nic nejde? Jde! Jednou vám totiž dojde trpělivost a rozejdete se.

Snaha o převýchovu

Další důvod k rozchodu je pochopitelnější a předpokládatelnější. Je jím totiž snaha jednoho z partnerů předělat toho druhého. Neustálé výtky a snahu o převychování a předělání toho druhého vnímala většina dotázaných jako signál: Nejsi pro mě dost dobrý/á. To pro většinu lidí představuje dostatečný důvod k rozchodu. Navíc v nich snaha o změnu toho druhého vyvolává vztek a podrážděnost. 

Přílišná žárlivost

Na třetím místě hitparády rozchodů se umístila přílišná žárlivost, která otravuje celý vztah. Podezíravost, nerespektování soukromí a špehování uváděli dotázaní respondenti jako třetí nejčastější důvod, který je vedl k přerušení vztahu. 

Peníze

Ať jste je na začátku vztahu vyřešili jakkoli geniálně, nic netrvá věčně. Peníze jsou totiž jedním z nejčastějších důvodů rozchodu. V manželství sdílíte kromě majetku i dluhy. Pokud se jeden z manželů zadlužuje, druhý se pochopitelně nechce nechat stáhnout. 

Děti

Potomci dokáží pár ve většině případů stmelit. Pokud je ale dítě neplánované nebo pokud budoucí rodiče podcenili přípravu, nastává problém. Kolem dětí pak nastávají spory o výchovu, rozdělení povinností i určování pravidel, podle kterých by vaše děti měly žít. Promluvte si o tom ještě před narozením svého potomka. Všechny sporné body si nejprve důkladně vyjasněte. Víte, jak rozchod působí na náš organismus? Psali jsme zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu