Nevyhazujete slupky z mandarinek, vyřeší problémy s trávením a pomohou i na suchý kašel

Zdraví 20. května 2020 | 12:12 — nov
Častokrát vyhazujeme suroviny, které mají obrovský potenciál a další možnosti využití. To platí i o slupkách z mandarinek. Možná vás to překvapí, ale slupky v sobě ukrývají množství skvělých vlastností, které poslouží nejen našemu zdraví, ale i kráse.
Další 4 fotografie v galerii
Pokud také vyhazujete slupky od mandarinek, pak děláte chybu / JumpStory

Pokud máte rádi mandarinky, měli byste vědět, že jejich slupky do koše nepatří. Jak je můžeme využít? Poradíme vám.

Vždy je lepší koupit ekologicky pěstované ovoce pro opětovné použití slupky, kdykoli je to možné, a to zejména pokud máte v plánu kůru jíst nebo ji používat na vašem těle.

Nahlédněte spolu s námi do přírodní lékárny a zjistěte, jak všestranně můžete slupky použít. Kromě toho, že kůru běžně využíváme do pečení, zkuste vyzkoušet následující tipy, které se vám, nejen v období vánočních svátků, budou hodit.

Pokud míváte problémy s trávením, tak sáhněte po mandarinkách

Vysušte mandarinkové slupky a poté je rozemelte nebo rozdrťte na jemný prášek. Přidejte lžičku prášku do vašeho oblíbeného nápoje nebo ho jen tak snězte. Tato originální chuť a vůně vás okouzlí, a navíc, vyřeší vaše zažívací problémy.

Mandarinkový odvar pro zdravou pokožku hlavy

Nepříjemný pocit svědění, k tomu rychle se mastící vlasy. Znáte ten frustrující pocit, který v některých případech řešíte suchým šamponem nebo čepicí? Co zkusit mandarinkový odvar?

Hoďte čerstvé slupky z mandarinky do hrnce, zalijte je vroucí vodou a nechte na mírném ohni vařit půl hodiny. Následně hrnec přikryjte poklicí a slupky nechte louhovat další hodinu. Odvarem si opláchněte vlasy a následně umyjte šamponem. 

Slupky pomohou i na bolest hlavy 

Stres, nervové vypětí a práce přispívají ke vzniku bolestí hlavy. Co s tím? Vložte čerstvou slupku z mandarinky do bavlněného sáčku a inhalujte 15 minut. Tato citrusová vůně vás uklidní natolik, že bolest hlavy rychle pomine. 

Jak na mandarinkovou tinkturu na suchý kašel?

Při suchém kašli pomůže následující tip. Sušenou mandarinkovou slupku rozdrťte na prášek a smíchejte s alkoholem. Nejlépe s vodkou. 

Potřebné suroviny:

  • 2 polévkové lžíce sušené slupky
  • 2 dcl alkoholu

Takto vytvořenou tinkturu uskladněte v uzavřené nádobě alespoň 1 týden na tmavém místě. Po týdnu užívejte 20 kapek při suchém dráždivém kašli. Anebo si ji dejte jen tak pro chuť. Psali jsme také: Nehty řeknou hodně o vašem zdraví. Dokonce mohou prozradit i závažné nemoci.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V zapomenuté jeskyni archeologové objevili zvláštní kostěné nástroje. Jde o dosud nejstarší důkaz výroby oděvů na naší planetě

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Jak umít špinavé ruce od vlašských ořechů, aby zbarvení...

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Zavřít reklamu