Zhubněte trvale, bez hladu a trápení pomocí jednoduchého stravovacího plánu

Zdraví 23. srpna 2020 | 12:35 — Klára Sanders
Jak nastartovat zdravé hubnutí, už řešilo mnoho z nás. S menším či větším úspěchem. Ale opravdu to jde. Zapomeňte už jednou provždy na hladovky a připravte se na dlouhou cestu plnou plánování a zdravého jídla.
Dalších 8 fotografií v galerii
Zdravé hubnutí je sice dlouhá cesta, ale stojí za to / Pixabay

I když je plavková sezona skoro u konce, poradíme vám, jak ješte zhubnout těch pár kilo, která vás trápí. Máme pro vás triky a tipy, které dokáží udělat doslova zázraky. Díky nim se zbavíte nadbytečných kilogramů napořád, takže už nebudete muset zatahovat břicho při každém zapínání kalhot. Důležité je, abyste se rozhodli a konali, tohle předsevzetí tak neodkládejte.

Podle odborníků zdravé hubnutí znamená snížení hmotnosti o 2 až 4 kilogramy za měsíc. To pro vás znamená, že musíte snížit svůj kalorický příjem. Je důležit mít vyšší výdej než příjem a klíčové jsou i vaše stravovací návyky. To hlavní je nepřejídat se a nepoužívat jídlo jako kompenzaci za cokoliv.

Co je nutné dodržovat, aby se vaše váha upravila?

Jezte pravidelně a v malých dávkách. I když ráno například nemáte moc času, nevynechávejte snídani. Najděte si čas i na ostatní jídla v pravidelných intervalech, jezte pomalu a v klidu. V žádném případě při jídle nekoukejte na televizi, do mobilního telefonu, ani si nečtěte.

Při pravidelnosti stravy nebudete mít po čase pocit hladu, přesto pokračujte v zavedeném stravovacím rytmu. Některým lidem vyhovuje jíst pouze 3x denně. I to je správná cesta, ale vždy musí jít o jídla bohatá na živiny, nikoliv prázdné kalorie. 

První měsíc pro vás bude nejhorší

V prvním měsíci byste měli být k sobě nejpřísnější. Alespoň měsíc nekonzumujte alkohol v žádné formě, a to ani na vaření. Vyhněte se také zbytečným kaloriím, jako je mléko v kávě či sladké nápoje. Zkuste se v prvním měsíci vyhnout přílohám, pečivu a mléčným výrobkům a uvidíte, jak půjdou kila rychle dolů. V dalších měsících můžete postupně zařadit některé mléčné výrobky či přílohy. Sladké nápoje a alkohol byste měli i nadále konzumovat jen ve velmi výjimečných situacích.

Vyhněte se cukru, ať už jde o ten přidaný nebo přírodní

Nekonzumujte žádný přidaný cukr, ať už přírodní nebo umělý. Žádný javorový sirup, med, nektar z agáve, kokosový cukr, sacharin, xylitol, stévii atd. Čtěte etikety, protože potravinářské firmy přidávají cukr do svých produktů pod různými názvy tak, abyste to nepoznali.

Jezte opravdové a zdravé jídlo

Klíč k úspěchu je v podstatě velmi jednoduchý. Jezte opravdové jídlo bohaté na živiny a uvidíte, že nebudete mít hlad. Jezte maso, mořské plody, vejce, spoustu zeleniny, jen trochu ovoce a dostatečné množství dobrých tuků z ovoce (např. avokáda či oliv), oříšků a semínek. Jezte jídla, která se skládají z malého počtu ingrediencí. Ideálně jídla zcela přírodní a průmyslově nezpracovaná. V galerii naleznete několik tipů na rychlé a kvalitní jídlo. Psali jsme také: Chutné potraviny vhodné do diety. Obsahují tak málo kalorií, že po nich nepřiberete

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Na pobřeží Ghany bylo objeveno obrovské množství uhynulých tvorů. Příčina je pro biology záhadou

Holubí trus je pro zahrádkáře poklad. Pohnojí vaši zeleninu...

Velkoformátové obklady a dlažby se nehodí jen do velkých...

Z pecky od manga si můžete snadno vypěstovat krásnou domácí...

Bílý jogurt má mnoho využití. Nechte se překvapit jeho...

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná...

Nečekané jarní mrazíky mohou zničit ovocné stromy. Chraňte...

Zavřít reklamu